RAPORT

Pogarda

Mychajło Podolak: MKOl jest promotorem wojny, morderstw i destrukcji

Władimir Putin (fot. Andrej Isakovic/Pool/Getty)
Władimir Putin (fot. Andrej Isakovic/Pool/Getty)

Najnowsze

Popularne

Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest promotorem wojny, morderstw i destrukcji – napisał w poniedziałek na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Rada Olimijska Azji (OCA) zaprosiła Rosję i Białoruś do udziału w Igrzyskach Azjatyckich w Chinach, we wrześniu i październiku tego roku. Decyzję poparł MKOI.

Rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Charkowie [WIDEO]

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wyniku ostrzału budynku mieszkalnego w Charkowie. Rosyjska rakieta trafiła w dom w dzielnicy...

zobacz więcej

„MKOI przygląda się z przyjemnością niszczeniu Ukrainy przez Rosję, oferuje Rosji platformę do promocji ludobójstwa i zachęca do popełniania kolejnych zabójstw” – napisał Podolak. 


„Oczywiście rosyjskie pieniądze płacące za hipokryzję Komitetu nie pachną ukraińską krwią, zgadza się Panie Bach?" – dodał, zwracając się do przewodniczącego MKOI Thomasa Bacha. 

 

Podolak odniósł się do decyzji Komitetu dotyczącej rozważenia sposobów na dopuszczenie rosyjskich sportowców do igrzysk olimpijskich w 2024 roku. W ubiegłym tygodniu MKOI poinformował, że „silnie przywiązuje się do jednoczącej misji Komitetu, a żaden sportowiec nie powinienem być powstrzymywany przed wzięciem udziału w igrzyskach jedynie ze względu na swój paszport”. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej