RAPORT

Pogarda

Gehenna zwierząt. Niedźwiedzie zamarzły na lotnisku w Belgii

Niedźwiedzie były uwięzione w zamarzniętym samolocie przez wiele godzin (fot. Narayan Maharjan/NurPhoto via Getty Images)
Niedźwiedzie były uwięzione w zamarzniętym samolocie przez wiele godzin (fot. Narayan Maharjan/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Trzy niedźwiedzie zamarzły na lotnisku w belgijskim Liege po spędzeniu 24 godzin w lodowatym samolocie zablokowanym przez obfite opady śniegu. Sprawę bada walońska minister ds. dobrostanu zwierząt Celine Tellier – informują belgijskie media.

Ile żubrów mieszka w Puszczy Białowieskiej? W liczeniu pomogą drony

Trwa doroczna inwentaryzacja żubrów żyjących na wolności w polskiej części Puszczy Białowieskiej. W tym roku pracownikom parku narodowego,...

zobacz więcej

Samolot katarskich linii lotniczych wylądował na lotnisku Liege w sobotę 21 stycznia z dziewięcioma wargaczami leniwymi na pokładzie. Jak podaje telewizja VRT, niedźwiedzie przybyły z Peru i ostatecznie miały trafić do Indonezji przez lotnisko Liege, które specjalizuje się w transporcie zwierząt. 

 

Ze względu na obfite opady śniegu, które nawiedziły region w ten weekend, nie można było rozładować ładunku samolotu. Niedźwiedzie były uwięzione w zamarzniętym samolocie przez wiele godzin. Dopiero w niedzielę wczesnym popołudniem, ponad 24 godziny po przyjeździe, klatki ze zwierzętami mogły zostać rozładowane. Trzy z dziewięciu niedźwiedzi nie przeżyły zimna, o czym poinformował rzecznik lotniska Christian Delcourt. 

 

Walońska minister ds. dobrostanu zwierząt Céline Tellier (Ecolo) jest zszokowana i bada sprawę, aby ustalić, kto jest za to odpowiedzialny. „Jeśli trzeba będzie zastosować kary, to zostaną podjęte” – powiedziała francuskojęzycznej stacji radiowej Bel–RTL. 

Bawił się w chowanego. Nastolatek został znaleziony w kontenerze w innym kraju [WIDEO]

Nastolatek z Bangladeszu został znaleziony w pustym kontenerze, po tym jak został przypadkowo został przetransportowany do portu Klang w Malezji –...

zobacz więcej

W piątek 20 stycznia cały region LiEge nawiedziły obfite opady śniegu. Lotnisko zostało całkowicie sparaliżowane, a szczególnie północna strefa, w której muszą parkować samoloty, stała się niedostępna z powodu oblodzenia. 

 

Wargacze leniwe pochodzą z Indii i dlatego najlepiej trzymać je w temperaturze od 20 do 25 stopni Celsjusza, czyli o 20 stopni wyższej niż w Liege w ten weekend. Niedźwiedzie są regularnie chwytane i wykorzystywane w cyrkach, mimo że są gatunkiem zagrożonym. 

 

Na całym świecie pozostało tylko od 7 tys. do 10 tys. wargaczy leniwych – informuje telewizja VRT. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej