RAPORT

Pogarda

Nie żyje Adama Niane. Aktor znany z serialu „Lupin” miał 56 lat

 Adama Niane (fot. Materiały prasowe)
Adama Niane (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

Zmarł francuski aktor Adama Niane, który wystąpił w dwóch sezonach serialu „Lupin”. Przyczyna jego śmierci nie jest znana. Miał 56 lat.

Nie żyje Lisa Loring, pierwsza odtwórczyni Wednesday Addams

Aktorka była głównie znana z emitowanego w latach 60. kultowego serialu „Rodzina Addamsów”. O śmierci 64-letniej gwiazdy poinformowała w niedzielę...

zobacz więcej

W produkcji Netfliksa „Lupin”, Adama Niane kreował postać Leonarda, płatnego zabójcy, którego celem jest zlikwidowanie głównego bohatera, Assane'a Diopa. Grający Diopa, Omar Sy, dowiedziawszy się o śmierci kolegi zamieścił na swoim Twitterze następujący wpis: „Składam głębokie kondolencje bliskim Adamy, wielkiego aktora, u którego boku miałem przyjemność i okazję grać. Był człowiekiem o rzadko spotykanej dziś życzliwości. Niech jego dusza spoczywa w pokoju”. 

 

Pożegnalny post zamieścił również reżyser, Olivier Abbou. To on jako pierwszy ogłosił publicznie, że Niane zmarł. „Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o odejściu Adamy Niane, z którym miałem przyjemność pracować przy dwóch sezonach »Iskandera« i filmie »Złość«. Nie rozstawaliśmy się przez cztery lata, dzieląc intensywny czas, artystyczne i bardzo ludzkie przygody w różnych odległych zakątkach świata. Był bardzo zaangażowany, charyzmatyczny, utalentowany. Był nie tylko moim wspólnikiem, ale też przyjacielem i bohaterem” – napisał na Instagramie Abbou. 

 

Niane urodził się w Paryżu w 1966 r. Studiował w Instytucie Wiedzy o Teatrze na Sorbonie. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej