RAPORT

Pogarda

Szokujące odkrycie w lesie pod Poznaniem. W zakopanym worku martwe pytony

Węże zostały uduszone (fot. Policja)
Węże zostały uduszone (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Na leśnej drodze w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie) odnaleziono osiem martwych węży dusicieli – pytonów i boa. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane. Okoliczności tej sprawy badają policjanci i apelują o pomoc.

Makabryczny wypadek pod Paździornem. Zginęła 18-latka

Nieopodal miejscowości Paździorno (woj. dolnośląskie) doszło w niedzielę do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym 28-latek uderzył w...

zobacz więcej

12 stycznia w rejonie ul. Chlebowej w Tarnowie Podgórnym spacerowicz zauważył częściowo zakopany czarny worek. Okazało się, że w środku były martwe węże o długości od trzech do sześciu metrów. 

 

„Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt i wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie” – podała mł.asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. 

 

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dochodzenie dotyczące naruszenia przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy za ich uśmiercenie może grozić nawet do trzech lat więzienia. 


Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości pod nr tel. 47 77 148 62, 47 77 148 60 lub 112.   


(fot. Policja)
(fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej