RAPORT

Pogarda

Wjechali w ludzi na chodniku i zaatakowali maczetą. Sprawcy napadu w Radkowie zatrzymani

„Uderzali maczetą w okolice głowy i szyi” (fot. Shutterstock/DarSzach)
„Uderzali maczetą w okolice głowy i szyi” (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat podejrzanych o dokonanie napadu w Radkowie. Najpierw potrącili samochodem trzy osoby, a później zaatakowali je maczetą i uciekli. Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie napastników.

Trzy osoby potrącone w Radkowie. Policja szuka sprawcy wypadku

W Radkowie w powiecie kłodzkim nieznany sprawca miał potrącić trzy osoby. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Trwają jego poszukiwania....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Radkowie na Dolnym Śląsku. Sprawcy wjechali samochodem w grupę trzech osób, gdy wracały one z pogrzebu.

 

– Po potrąceniu zatrzymali się i jednego z pokrzywdzonych uderzali maczetą w okolice głowy i szyi – przekazała prok. Joanna Pera-Lechocińska z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

  

Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Przetransportowano tam także dwie pozostałe osoby w stanie niezagrażającym życiu. 

Prokurator poinformowała, że sprawcy ataku zostali już zatrzymani. – To młode osoby, w wieku 20 i 22 lat – podała. Podkreśliła przy tym, że z uwagi na dobro śledztwa nie może na razie mówić o motywach działania mężczyzn.


Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej