RAPORT

Pogarda

Nie żyje Lisa Loring, pierwsza odtwórczyni Wednesday Addams

Lisa Loring zagrała Wednesday Addams jako sześciolatka (fot. Getty Images)
Lisa Loring zagrała Wednesday Addams jako sześciolatka (fot. Getty Images)

Aktorka była głównie znana z emitowanego w latach 60. kultowego serialu „Rodzina Addamsów”. O śmierci 64-letniej gwiazdy poinformowała w niedzielę jej przyjaciółka. – Była podłączona do aparatury podtrzymującej życie przez trzy dni. Wczoraj (28 stycznia) rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu jej od respiratora – ujawniła jej przyjaciółka Laure Jacobson. Przyczyną śmierci Loring był rozległy udar mózgu.

Loring była czterokrotnie zamężna. Aktorka pozostawiła w żałobie córki Marianne i Vanessę oraz wnuki, Emilianę i Charlesa.


„W naszych sercach na zawsze pozostanie Wednesday Addams. Była piękną i życzliwą osobą oraz kochającą matką. Lisa zostawiła po sobie niezwykłe dziedzictwo w świecie rozrywki. Bogactwo jej humoru, dobroci i miłości na długo pozostanie w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju” – dodała Jacobson.


Zobacz także: „Transkobiety” atakują królową soulu. Jej kultowa piosenka jest obraźliwa?


Loring zagrała Wednesday Addams jako sześciolatka. W jej interpretacji bohaterka ta była uroczą, acz poważną i niekiedy ponurą dziewczynką, która miała słabość do osobliwych zwierząt domowych – opiekowała się m.in. jadowitym pająkiem o imieniu Homer.


Aktorka podkreślała w wywiadach, że praca nad serialem była dla niej ubogacającym doświadczeniem. Do dziś kultowy pozostaje słynny taniec Wednesday (poniżej wideo).


– Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszej ekipy. Stanowiliśmy jedną wielką i bardzo zgraną rodzinę – powiedziała Loring w 2017 r. podczas festiwalu filmowego Monsterpalooza.


Kolejne ekranizacje


Emitowana od 1964 r. „Rodzina Addamsów” doczekała się dwóch sezonów. Była to pierwsza ekranizacja słynnych komiksów autorstwa Charlesa Addamsa, które publikowano w latach 30. na łamach „New Yorkera”.


Niespełna trzy dekady później w filmie „Rodzina Addamsów” Barry'ego Sonnenfelda w postać Wednesday wcieliła się Christina Ricci. W zeszłym roku upiorna rodzina znów powróciła na szklany ekran za sprawą bijącego rekordy popularności serialu Netflixa opowiadającego o losach dorastającej Wednesday. Tytułową postać zagrała Jenna Ortega. Premiera drugiego sezonu odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie.Zobacz także: Była jedyną córką króla rock'n'rolla. Lisa Marie Presley nie żyje

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej