RAPORT

Pogarda

Moskwa: Porozumienie nuklearne USA-Rosja wygaśnie po 2026 r.

Rosja nie chce rozmawiać z USA (fot. Shutterstock/Shujaa_777)
Rosja nie chce rozmawiać z USA (fot. Shutterstock/Shujaa_777)

Najnowsze

Popularne

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Rybakow ocenił jako „całkiem możliwe”, że traktat Nowy START o kontroli zbrojeń jądrowych zakończy się po 2026 r. W tej chwili nie ma doniesień o rozmowach ws. przedłużenia porozumienia.

PO podtrzymuje tezę o rozbiorze Ukrainy. „Rząd nie pomagał Ukrainie” [WIDEO]

Rosyjska propaganda od początku wojny powiela tezę, jakoby Polska chciała zająć zachodnią Ukrainę. W Platformie Obywatelskiej już nie tylko...

zobacz więcej

To całkiem możliwy scenariusz – powiedział rosyjskiej agencji propagandowej RIA Novosti Siergiej Rybakow.


W listopadzie ubiegłego roku media obiegła informacja, że Rosja nagle i bez podania przyczyny odwołała planowane rozmowy Dwustronnej Komisji Konsultacyjnej dotyczące traktatu Nowy START.


Zobacz także: Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce. Wiadomo, kiedy podpiszemy umowę z Koreą Południową

 

Amerykanie wskazywali, że są gotowi do przełożenia rozmów na najbliższy możliwy termin i kontynuowania spotkań w tej sprawie. Strona rosyjska nie zaproponowała jednak nowe daty.


Komisja ostatni raz spotkała się w październiku 2021 r. w Genewie. W sierpniu 2022 r. Rosja nieoczekiwanie zawiesiła inspekcje swojego arsenału jądrowego. Stwierdziła, że powodem były nałożone na nią sankcje. Według USA restrykcje nie ograniczają możliwości prowadzenia wzajemnych kontroli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej