RAPORT

Pogarda

Tragedia w słowackich Tatrach. Zginęło dwóch Polaków

Wypadek w Tatrach (fot. Shutterstock/TTstudio; Facebook/hzs.sk)
Wypadek w Tatrach (fot. Shutterstock/TTstudio; Facebook/hzs.sk)

Najnowsze

Popularne

Na Lodospady Grosza w Dolinie Staroleśnej w słowackich Tatrach zeszła lawina, która porwała trzech polskich wspinaczy. Mimo szybkiej akcji ratowniczej dwóch z nich nie udało się uratować – przekazali ratownicy Horkskiej Zachrannej Słuzby.

Śmiertelny wypadek pod Piasecznem. Policjanci ustalają, kto prowadził

W niedzielę nad ranem pod Piasecznem doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Okazało się, że samochodem podróżowały jeszcze...

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem słowackich ratowników wezwał na pomoc telefonicznie jeden ze wspinaczy. Wzywający pomocy został również porwany przez lawinę, ale zdołał się sam uwolnić spod śniegu. Nie mógł jednak odnaleźć dwóch współtowarzyszy.

   

„Ratownicy dotarli na miejsce zejścia lawiny przy pomocy skuterów śnieżnych i natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie miejsca zejścia lawiny. Przy pomocy wykrywacza lawin udało się zlokalizować obu zaginionych wspinaczy, następnie ich odkopano, ale już nie żyli” – przekazali słowaccy ratownicy.

  

Ratownicy pomogli ocalałemu Polakowi zejść do Starego Smokowca. Ciała wspinaczy przetransportowano na dół. Byli to doświadczeni wspinacze.

 

Lawina śnieżna zeszła między pierwszym a drugim Lodospadem Grosza. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej