RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż do Sejmu. Zmiana na podium

PiS liderem w nowym sondażu (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PiS liderem w nowym sondażu (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby odbywały się one teraz – wynika z nowego sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Partia rządząca ma 5 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. Próg wyborczy przekroczyłoby sześć formacji, a z politycznego podium wypada Polska 2050.

Strefa Starcia: Tarczyński ujawnia nowe powiązania ws. Katargate: To afera korupcyjno-szpiegowska

Katargate nie wybuchł w zeszłym roku. Ta sprawa ciągnęła się co najmniej od kilkunastu lat i nie jest to tylko afera korupcyjna, ale także...

zobacz więcej

Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się najwyższym zaufaniem Polaków. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza 35 proc. badanych. Oznacza to spadek poparcia dla partii rządzącej o 2 pkt. proc. względem sondażu z 20 stycznia. 

 

Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska; ugrupowanie pod wodzą Donalda Tuska popiera 30 proc. respondentów (bez zmian). Polityczne podium zamyka Lewica z wynikiem 10 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). 

 

Kolejne miejsce zajmuje Polska 2050, która wypadła z pierwszej trójki. Na partię Szymona Hołowni swój głos oddałoby 9 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.). 

 

Do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziłaby jeszcze Konfederacja, którą wskazało 7 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. (bez zmian). 

Kukiz‘15 może liczyć na 1 proc. poparcia; (poprzednio 2 proc.). Na Porozumienie wskazało 1 proc. badanych (poprzednio 0 proc.). Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. 

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview)od 20 do 23 stycznia roku, na panelu internetowym, na próbie 1053 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej