RAPORT

Pogarda

Kochanki szefa mafii. „Nie wiedziałam, kim jest”

Szef Cosa Nostry Matteo Messina Denaro (fot. PAP/EPA)
Szef Cosa Nostry Matteo Messina Denaro (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Spotykałam się z nim, ale nie wiedziałam, kim jest – powiedziała karabinierom jedna z kochanek aresztowanego 19 stycznia Matteo Messiny Denaro, szefa cosa nostry. W jego domu w Campobello di Mazara pod Palermo znaleziono perukę i damskie ubrania. Włoskie media zastanawiają się, z kim się spotykał mafiozo przed schwytaniem.

Cios w klan mafijny związany z Messiną Denaro. „Statut ojców założycieli”

Karabinierzy z oddziału śledczego w Palermo zatrzymali siedem osób oskarżonych o przynależność do organizacji mafijnej i o wymuszenia rozbójnicze....

zobacz więcej

Włoscy śledczy sprawdzają dwa numery telefonów „w razie potrzeby”, znalezionych w spodniach Messiny Denaro. Mówi się o dwóch kobietach w średnim wieku – jedna o długich, czarnych włosach, a druga – o krótkich blond włosach.

 

Jedna z kobiet zgłosiła się na posterunek. Przesłuchali ją śledczy z Grupy Operacji Specjalnych (ROS). Oświadczyła, że spotykała się z „mężczyzną widzianym w telewizji”, ale nie rozpoznała w nim uciekiniera.


W domu kobiety przeprowadzono rewizję. Trwają działania koordynowane przez prokuratora Paola Guido.

 

Kochanki szefa mafii

 

Portal Rai News wskazuje, że Matteo Messina Denaro, zanim zaczął się ukrywać, w latach 80. chodził m.in. do modnego lokalnego klubu w Cambobello, do którego za wejście płaciło się nawet 40 tys. lirów włoskich (ok. 100 zł).


Włoskie media wymieniają kobiety, z którymi spotykał się boss cosa nostry. Wśród nich była Austriaczka Andrea Haslehner, która latem pracowała w hotelu Paradise Beach w Selinunte.


Mafioso spotykał się z nią między 1988 a 1993 r. – Była blondynką o błękitnych oczach; mierzyła ok. 1,7 m, miała 20 lat – opowiada przyjaciel Messiny Denaro.

 

Czytaj także: Wyrok dożywocia dla szefa mafii za zamachy

 

Ich historia naznaczona jest zabójstwem dyrektora hotelu, w którym pracowała Haslehner. W lutym 1991 r. ludzie szefa mafii zabili go za to, że również interesował się Austriaczką i narzekał na częstą obecność Messiny Denaro w hotelu. 

W życiu mafioza było wiele kobiet, w tym Francesca Alagna, z którą ma córkę Lorenzę. Później pojawiła się Maria Mesi, która zawsze towarzyszyła mu w podróżach do Wenezueli. Na początku lat 2000 spotykał się z kolejną kobietą, z którą ma syna Francesco.


Zobacz także: Szef Cosa Nostry zarabiał na odnawialnych źródłach energii


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej