RAPORT

Pogarda

Feministka pobita przez transseksualnych aktywistów na uniwersytecie w Niemczech

Kilkunastu napastników zaatakowało kobietę (fot.  Kristian Buus/In Pictures via Getty Images Images)
Kilkunastu napastników zaatakowało kobietę (fot. Kristian Buus/In Pictures via Getty Images Images)

Najnowsze

Popularne

Brutalny incydent na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie. Młoda studentka określająca się jako feministka i lesbijka została pobita, gdy protestowała przeciwko wprowadzeniu toalet unisex. Jak podają niemieckie media, napastnicy to grupa kilkunastu transaktywistów.

Rewolucja pożera własne dzieci. Działaczka pod ostrzałem, bo używa słowa „kobieta”

Działaczka Lewicy Urszula Kuczyńska znalazła się w ogniu krytyki za wywiad udzielony przez nią w grudniu ub.r. W rozmowie z „Wysokimi Obcasami”...

zobacz więcej

22-letnia studentka Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego została zaatakowana, obrabowana i pobita przez co najmniej czterech innych studentów. Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem na kampusie uniwersytetu podczas protestu feministycznej grupy

 

Poszło o wspólne toalety 

 

Domagały się one zablokowania przekształcenia damskich toalet w toalety „neutralne płciowo”, czego żądają się m.in. środowiska transseksualistów. Obawiają się m.in. ryzyka napaści mężczyzn podających się za kobiety. 

 

Jedną z protestujących była studentka deklarująca się jako feministka i lesbijka, która nagrywała manifestację i kontrdemonstrację. Nie spodobało się to grupie transaktywistów. 

 

Kilkunastu napastników zaatakowało 22-latkę. Jak opisują lokalne media, powołując się na policję, znieważali feministki, nazywali TERF-ami (feministkami wykluczającymi osoby trans), nękali i atakowali. Kilku zakapturzonych mężczyzn próbowało wyrwać demonstrantce telefon, rzucało w nią rozgrzanymi papierosami i pobiło do krwi.

 

„Wieczór zakończył się na izbie przyjęć i 13. komisariacie policji we Frankfurcie” – podsumowuje publicysta serwisu Cicero.de. 

 

Zobacz także: Oskarżają „GW” o transfobię. Niedawno prowadzili „szkolenie” redakcji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej