RAPORT

Pogarda

Upamiętnili zabitego rosyjskiego żołnierza. Jak za Stalina [WIDEO]

Ojciec zabitego żołnierza z dumą przed kamerą rosyjskiej telewizji (fot. Rossija 24)
Ojciec zabitego żołnierza z dumą przed kamerą rosyjskiej telewizji (fot. Rossija 24)

Najnowsze

Popularne

20-letni Nikita zginął na Ukrainie, ponad 5 tys. km od rodzinnego miasta na Syberii. Poległego na froncie rosyjskiego żołnierza uroczyście pożegnano w szkole, do której uczęszczał. W materiale dla państwowej telewizji głos zabrał jego ojciec. Internauci zwracają uwagę na zbieżność jego słów z tym, co od miesięcy promuje kremlowska propaganda.

„Aniołki” Putina. To na nich i „żelaznej lalce” władcy Kremla stoi propaganda

Rosyjska propagandystka Daria Dugina, która zginęła od bomby podłożonej w samochodzie, była tylko jedną z wielu Rosjanek stojących na czele wojny...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie Nikita Burdinski pochodził z Borzji, syberyjskiego miasta położonego w Kraju Zabajkalskim, tuż przy granicy z Mongolią. 

 

O jego służbie w rosyjskiej armii wiadomo tyle, że zaciągnął się jako żołnierz kontraktowy kilka miesięcy przed wezwaniem do mobilizacji.

 

„Poszedł w moje ślady” 

 

W jego rodzinnym mieście pod koniec stycznia odbyła się uroczystość, w której odznaczono go pośmiertnie medalem. W szkole, do której chodził, odsłonięto pamiątkową tablicę oraz „biurko bohatera” z jego imieniem. Całemu pompatycznemu wydarzeniu towarzyszyły kamery państwowej telewizji.

 

– Oczywiście jestem dumny z mojego syna, że poszedł w moje ślady, by bronić swojej ojczyzny – stwierdził ojciec Nikity w krótkim wywiadzie, który wyemitowała reżimowa telewizja.

 

Medal, nowa Łada i czarny worek 

 

W materiale wypowiada się także przedstawiciela lokalnej administracji, która stwierdziła, że mimo „różnych opinii o młodych ludziach ich chłopcy, gdy mają wybór: za lub przeciw, wybierają właściwe decyzje.


– Poświęcają swoje życie, kochają swoją ojczyznę, są prawdziwymi obywatelami naszej Rosji i robią wszystko dla naszego zwycięstwa – dodała kobieta.


 

Białoruski kanał Nexta w ironicznym komentarzu zwrócił uwagę na dumę ojca z zabitego 20-latka, bo ten „przywiózł dla rodziny medal i nową Ładę, choć on sam wrócił w czarnej torbie”.


„Za jaką ojczyznę umieracie w obcym kraju, klauny?” – podsumowali blogerzy.

 

Zobacz także: Kremlowska propaganda w amoku. Jednej nocy zginęło kilkuset Rosjan, szukają winnych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej