RAPORT

Pogarda

Katolicki ksiądz udzielił ślubu muzułmańskiej parze

Ten ślub jest znakiem cywilizowanego postępowania – uważa ksiądz, który prowadził ceremonię (fot. Shutterstock/KirylV)
Ten ślub jest znakiem cywilizowanego postępowania – uważa ksiądz, który prowadził ceremonię (fot. Shutterstock/KirylV)

Najnowsze

Popularne

Ksiądz przewodniczył cywilnej ceremonii jako reprezentant burmistrza w Genui na północy Włoch. Z pochodzącą z Iranu młodą parą połączyli się zdalnie ich rodzice i krewni, którzy nie mogli opuścić swojego kraju, gdzie trwałą gwałtowne protesty i represje.

Egzekucja uczestnika antyrządowych protestów. Za „wojnę przeciwko Bogu”

W Iranie dokonano egzekucji więźnia skazanego za rzekome ranienie ostrym przedmiotem członka irańskich służb bezpieczeństwa i zablokowanie drogi w...

zobacz więcej

W XVI-wiecznym Palazzo Imperiale małżeństwo zawarli Mohammad Kodadoustan Shahraki i Faranak Forouzanjahromi – podał dziennik „La Repubblica” w wydaniu z Ligurii.


W sali ślubów zainstalowano ekran, na którym uroczystość obserwowali ich krewni za pośrednictwem łącza internetowego na jednej z platform i to mimo – jak zauważono – ograniczeń wprowadzonych w Iranie w korzystaniu z sieci w ramach represji.


Ślubu udzielił w cywilnym ubraniu ksiądz Paolo Farinella, który zgodnie ze zwyczajem miał na marynarce nałożoną szarfę w kolorach włoskiej flagi.


– Mam nadzieję, że nikt nie będzie zbulwersowany, bo wiele osób pyta mnie, jak to możliwe, że ksiądz katolicki udziela ślubu cywilnego muzułmanom. Jestem obywatelem włoskim i dlatego mogę zostać oddelegowany przez burmistrza do udzielenia ślubu cywilnego – wyjaśnił gazecie w zamieszczonym na jej portalu nagraniu.


Zobacz także: Astronauta wziął ślub. W dniu swoich 93. urodzin


Dodał, że zna młodych Irańczyków od pięciu lat i pomagał im, gdy byli na uniwersytecie.

Ten ślub jest znakiem cywilizowanego postępowania, które jest konieczne za każdym razem, gdy spotykają się różne kultury, bo nie powinny nas dzielić ani kultura, ani religia, ani pochodzenie czy kraj. W zglobalizowanym świecie nie istnieją już granice. Towary mogą podróżować swobodnie, a my dalej utrudniamy to ludziom – oświadczył duchowny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej