RAPORT

Pogarda

Syria. Atak z powietrza na konwój z irańską bronią, są zabici

Izraelskie wojsko odmawia komentarzy w sprawie tego incydentu (fot. Getty Images)
Izraelskie wojsko odmawia komentarzy w sprawie tego incydentu (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Niezidentyfikowane samoloty lub drony zaatakowały i zniszczyły we wschodniej Syrii, przy granicy z Irakiem, konwój z irańską bronią; są zabici i ranni – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Premier Izraela: Rodziny zamachowców zostaną pozbawione obywatelstwa

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że rodziny zamachowców odpowiedzialnych za ataki w Jerozolimie zostaną pozbawione obywatelstwa lub...

zobacz więcej

– Sześć ciężarówek, które wjechały z terytorium Iraku, było celem ataków (...) w przygranicznym regionie Boukamal powiedział Rami Abdel Rahman, dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Dodał, że w wyniku tych ataków pojazdy zostały zniszczone, są zabici i ranni wśród osób, które znajdowały się w konwoju.


Ciężarówki przewoziły irańską broń podkreślił Rami Abdel Rahman.


Według Obserwatorium co najmniej dwa podobne konwoje wjechały w ostatnich dniach do Syrii z Iraku. Przywiozły one broń dla proirańskich milicji, które mają swoje bazy w regionie Boukamal.


Międzynarodowa koalicja zaprzecza


Międzynarodowa koalicja pod dowództwem USA, która w przeszłości atakowała w tym regionie siły proirańskie, oświadczyła, że nie stoi za niedzielnym nalotem na konwój, z kolei Izrael odmówił komentarza w tej sprawie.


Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej