RAPORT

Pogarda

Były premier Wielkiej Brytanii: Putin groził mi uderzeniem rakietowym

„Boris, nie chcę cię skrzywdzić, ale z pociskiem rakietowym zajęłoby to minutę lub coś w tym stylu” (fot. Shutterstock/vblinov)
„Boris, nie chcę cię skrzywdzić, ale z pociskiem rakietowym zajęłoby to minutę lub coś w tym stylu” (fot. Shutterstock/vblinov)

Najnowsze

Popularne

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział w filmie dokumentalnym BBC, że w rozmowie telefonicznej w lutym ubiegłego roku, jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę, Władimir Putin groził mu „uderzeniem rakietowym”.

Prezydent Zełenski prosi Zachód o pociski dalekiego zasięgu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w przemówieniu wideo w sobotę wieczorem sojuszników do dostarczenia jego armii pocisków dalekiego...

zobacz więcej

W tym trzyczęściowym dokumencie, którego pierwszy odcinek będzie wyemitowany w poniedziałek wieczorem, ówczesny szef brytyjskiego rządu w bardzo długiej" rozmowie telefonicznej z Putinem ostrzegł go, że inwazja na Ukrainę doprowadzi do zachodnich sankcji i większej liczby wojsk NATO na granicach Rosji.


Johnson próbował też powstrzymać rosyjskie działania militarne, zapewniając Putina, że Ukraina nie przystąpi do NATO w dającej się przewidzieć przyszłości".


– W pewnym momencie jakby mi zagroził i powiedział: Boris, nie chcę cię skrzywdzić, ale z pociskiem rakietowym zajęłoby to minutę lub coś w tym stylu – kontynuował Boris Johnson.

– Myślę, że Putin, sądząc po jego bardzo zrelaksowanym tonie, bawił się moimi próbami skłonienia go do negocjacji – stwierdził były brytyjski premier, który opuścił Downing Street na początku września ubiegłego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej