RAPORT

Pogarda

Szef resortu obrony Ukrainy: Uzgadniamy dostawy samolotów, by uderzyć w zaplecze Rosjan

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow (fot. Getty Images)
Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow (fot. Getty Images)

Ukraina uzgadnia ze swoimi sojusznikami przekazanie samolotów bojowych i rakiet dalekiego zasięgu w celu zniszczenia magazynów na tyłach armii rosyjskiej i jej punktów dowodzenia, powiedział w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w rozmowie z kanałem CBC.

Niemiecki dwugłos ws. broni dla Ukrainy. Scholz przestrzegł przed „licytowaniem się”

Kanclerz Olaf Scholz, nie zważając na głosy krytyki, zamierza kontynuować ostrożny kurs w sprawie dostaw broni na Ukrainę. Z kolei Christoph...

zobacz więcej

– W zeszłym roku zapisałem swoje życzenia w liście do św. Mikołaja. Ta lista pozostaje w mocy: myśliwce, lotnictwo, pociski podobne do ATACMS lub coś podobnego, zdolne do ataków z dużej odległości na rosyjskie składy paliwa i amunicji, a także na stanowiska dowodzenia – powiedział Reznikow.


Dodał, że nowoczesne czołgi przekazane Ukrainie przez Kanadę i innych międzynarodowych partnerów mogą stać się punktem zwrotnym na polu walki.


– Systemy HIMARS były latem punktem zwrotnym, teraz taką rolę będą pełnić czołgi, a później samoloty bojowe będą punktem zwrotnym – zaznaczył minister.

– Musimy przedstawić prawdziwe argumenty i wyjaśnić, w jaki sposób będziemy ich używać i dlaczego są nam potrzebne. Patrzę na to z optymizmem – zaznaczył Reznikow.


– Naszym celem jest wyzwolenie wszystkich okupowanych terytoriów, ale zobaczymy, jak szybko to się stanie – podsumował szef resortu obrony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej