RAPORT

Pogarda

Strefa Starcia: Tarczyński ujawnia nowe powiązania ws. Katargate: To afera korupcyjno-szpiegowska

Najnowsze

Popularne

Katargate nie wybuchł w zeszłym roku. Ta sprawa ciągnęła się co najmniej od kilkunastu lat i nie jest to tylko afera korupcyjna, ale także szpiegowska – powiedział w programie „Strefa Starcia” na antenie TVP Info europoseł Dominik Tarczyński. Europoseł PiS ujawnił m.in. szokujące powiązania byłej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiej Evy Kaili z rosyjsko-greckim oligarchą Iwanem Savvidisem.

Eva Kaili oskarżona ws. Katargate chce pozwać Saryusza-Wolskiego z PiS

Oskarżona o korupcję była wiceprzewodnicząca PE Eva Kaili znów szokuje. Najpierw stwierdziła, że trzymanie jej w areszcie o wysokim standardzie to...

zobacz więcej

W programie „Strefa Starcia” szokujące powiązania polityków PE ujawnił Dominik Tarczyński.


Co łączy Evę Kaili z rosyjsko-greckim oligarchą?


Europoseł PiS pokazał zdjęcia m.in. Evy Kaili w towarzystwie rosyjsko-greckiego oligarchy Iwana Savvidisa. 


Kaili to polityczna podopieczna byłego wicepremiera Grecji Evangelosa Venizelosa. To on otworzył przed nią drzwi do politycznej kariery. Kaili już w wieku 24 lat została radną Salonik. Później przeniosła się do Aten, gdzie została prezenterką telewizyjną Mega TV.


Szybko stała się stała bywalczynią najmodniejszych barów i restauracji stolicy Grecji. Często była fotografowana w towarzystwie grecko-rosyjskiego oligarchy Iwana Savvidisa. 

Hiszpański europoseł: Katargate? Lepiej podyskutować o Polsce

Koordynatorzy komisji LIBE w PE odrzucili wniosek o debatę na temat Katargate. Wyrażono za to zgodę na debatę o Polsce. Przewodniczącym komisji...

zobacz więcej

Kim jest Iwan Savvidis?


Savvidis przez większość życia związany był z Rostowem nad Donem. Na początku lat 90. przejął tamtejszą firmę tytoniową Donskoy Tabak, która szybko stała się największym producentem papierosów w Rosji. 


W 2007 roku wszedł do rosyjskiej Dumy Państwowej z ramienia partii Jedna Rosja Władimira Putina. 


W 2012 roku przejął klub piłkarski PAOK Saloniki i przeprowadził się z Grecją. Jest także jednym z udziałowców stacji Mega TV, tej samej w której karierę telewizyjną robiła Kaili. 


– Savvidis to człowiek Putina. Jako jeden z pierwszych został objęty sankcjami. Zajęto jego majątek. On jest także przyjacielem pani Kaili – ujawnił Tarczyński. 


– Przypomnę, że Kaili została określona przez Financial Times „inside women” czyli wtyczką. De facto nazwano ją agentem. Tu nie chodziło tylko o korupcję. Przez lata bratała się z Rosjanami, a sama składała wniosek o uruchomienie artykułu 7. przeciwko Polsce, który miał zamrozić unijne środki dla naszego kraju – mówił europoseł PiS. 


Wieloletnim partnerem Kaili jest Francesco Giorgi, także jeden z bohaterów Katargate. 

Odbierał instrukcje przed głosowaniem ws. Kataru. Został nagrany, jak działał przeciwko Polsce [WIDEO]

Najnowsze nagranie ujawnione przez hiszpańskie media rzuca nowe światło na aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim. Wynika z niego, że szef...

zobacz więcej

Wieloletnim partnerem Kaili jest Francesco Giorgi, także jeden z bohaterów Katargate. 


– Asystentka (Laura Ballarin – przyp. red.) współpracująca z szefową socjalistów Iratxte Garcią Perez balowała razem z Giorgi i Kaili. Świetnie się bawili na jachtach, pili sobie wino. Tak było przez wiele lat – mówił. 


Tarczyński przypomniał także, że córka rzecznika Władimira Putina Jelizawieta Pieskowa pracowała jako stażystka w Parlamencie Europejskim. 


– Kto na to pozwolił? – pytał w programie „Strefa Starcia”.


Europoseł ujawnił także, że jednym z fundatorów skompromitowanej fundacji Piera Antonio Panzeriego był George Soros.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej