RAPORT

Pogarda

Przewodniczący komitetu NATO nie ma wątpliwości. „Wszystkie państwa Sojuszu powinny to zrobić”

W następstwie agresji Rosji na Ukrainę państwa członkowskie NATO powinny w czasie pokoju przejść do „gospodarki wojennej” (fot. Borislav Troshev/Anadolu Agency via Getty Images)
W następstwie agresji Rosji na Ukrainę państwa członkowskie NATO powinny w czasie pokoju przejść do „gospodarki wojennej” (fot. Borislav Troshev/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W następstwie niesprowokowanej agresji Rosji na Ukrainę państwa członkowskie NATO powinny w czasie pokoju przejść do „gospodarki wojennej” – powiedział w niedzielę holenderski admirał Rob Bauer, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO w rozmowie z portugalską stacją RTP, poinformował Ukrinform.

Co będzie, jeśli Rosja przegra wojnę? Admirał Rob Bauer wyjaśnia

Rosja pozostanie zagrożeniem dla NATO, nawet jeśli jej siły zostaną pokonane na Ukrainie – powiedział w czwartek przewodniczący Komitetu Wojskowego...

zobacz więcej

– Musimy zwiększyć produkcję przemysłu obronnego i już teraz na szczeblu krajowym toczy się coraz więcej rozmów na ten temat. Może to oznaczać priorytetowe traktowanie niektórych surowców, pewnych zdolności produkcyjnych potrzebnych przemysłowi obronnemu. Priorytety te powinny być dyskutowane – powiedział Bauer.


W ciągu ostatnich 25 lat światowa gospodarka działała na zasadzie „od czasu do czasu”. – Znaczne straty materialne i techniczne związane z wojną pokazały, jak słabe jest to podejście – stwierdził admirał.


Adm. Rob Bauer: Musimy dopilnować, żeby Rosjanie nie wygrali wojny


– Obie strony zużywają dużo amunicji, czołgów bojowych i samolotów. Obie strony muszą kupować dużo surowców i amunicji, aby walczyć dalej. Problemem dla obu stron jest to, że zachodni i rosyjski przemysł obronny muszą zwiększyć produkcję – przekonywał Bauer.


– Musimy dopilnować, aby Rosjanie nie wygrali wojny na Ukrainie. Jeśli wygrają, będziemy mieli znacznie większy problem finansowy i obronny: Rosjanie będą na naszych granicach – ostrzegł przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej