RAPORT

Pogarda

Premier Izraela: Rodziny zamachowców zostaną pozbawione obywatelstwa

Premier Izraela Benjamin Netanjahu (fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)
Premier Izraela Benjamin Netanjahu (fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)

Najnowsze

Popularne

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że rodziny zamachowców odpowiedzialnych za ataki w Jerozolimie zostaną pozbawione obywatelstwa lub prawa pobytu na terenie kraju. Szef rządu zapewnił również o podjęciu działań w celu „wzmocnienia osiedli”.

Krwawe ataki w Jerozolimie. Kilka osób nie żyje, wielu rannych

Uzbrojony mężczyzna zabił w piątek siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej; napastnik...

zobacz więcej

Izraelski rząd zwołał posiedzenie w odpowiedzi na ostatnie palestyńskie ataki terrorystyczne we Wschodniej Jerozolimie. W piątek zamachowiec zabił siedem osób i ranił trzy inne w synagodze oraz oddał strzały do osób opuszczających świątynie po szabasowych modlitwach. Sprawca został zastrzelony przez policję podczas ucieczki.


Dziś rano zapieczętowaliśmy dom terrorysty, który przeprowadził zbrodniczy atak na synagogę w Jerozolimie. Potem jego dom zostanie zburzony – poinformował premier Izraela, powołując się na przyjęte przez rząd nowe środki walki z terroryzmem. 


Netanjahu zaznaczył również, ze podczas posiedzenia rządu omawiano przyspieszenie procesu wydawania pozwoleń dla Izraelczyków, którzy już złożyli wnioski o pozwolenie na broń.


Dzielnica Neve Yaakov, w której doszło do zamachu, tak jak cała wschodnia część Jerozolimy, została jednostronnie zaanektowana przez Izrael po wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej