RAPORT

Pogarda

Ukraińcy zaczynają szkolenie na czołgach Challenger

Ukraińscy czołgiści już w Wielkiej Brytanii (fot. Shutterstock)
Ukraińscy czołgiści już w Wielkiej Brytanii (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ukraińscy czołgiści przylecieli w niedzielę do Wielkiej Brytanii, by zacząć naukę obsługi brytyjskich czołgów – poinformowało na Twitterze ministerstwo obrony. Wielka Brytania przekaże Ukrainie 14 czołgów Challenger 2.

„Ostatni moment na przekazanie Ukrainie czołgów przed ofensywą Rosji”

Decyzja o przekazaniu Ukrainie czołgów musi zostać podjęta w piątek podczas spotkania jej sojuszników w Niemczech, bo inaczej ukraińscy żołnierze...

zobacz więcej

„Ukraińscy czołgiści przybyli do Wielkiej Brytanii, aby przygotować się do dalszej walki z Rosją. Wielka Brytania dostarczy Ukrainie czołgi Challenger 2 wraz z krajami partnerskimi, demonstrując wsparcie dla Ukrainy na poziomie międzynarodowym” – poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.


Rzecznik ministerstwa obrony powiedział w piątek „The Sun”: „Przeprowadzamy rygorystyczną ocenę ryzyka związanego z dostarczaniem broni dla obrony Ukrainy. Czołgi, które dostarczamy Ukrainie, zostaną wybrane z floty wojskowej o wysokiej gotowości, aby zapewnić ich jak najszybsze dotarcie do Sił Zbrojnych Ukrainy".


Zobacz także: Te czołgi trafią na Ukrainę. Brytyjczycy pokazali, co potrafi Challenger 2


Jak poinformował „The Sun”, armia przygotowuje wspólnie z ukraińskim dowództwem awaryjne plany odzyskania brytyjskich czołgów, jeśli zostaną uszkodzone na Ukrainie – aby ich ściśle tajne uzbrojenie i technologie nie dostały się w rosyjskie ręce.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej