RAPORT

Pogarda

Oleśnica: Zachowywał się agresywnie, a gdy przyjechali policjanci, ukradł im radiowóz

32-latek ukradł policjantom radiowóz (fot. Shutterstock)
32-latek ukradł policjantom radiowóz (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Agresywny 32-latek wszczął awanturę w jednym z oleśnickich hoteli, a kiedy na miejsce przyjechali policjanci, ukradł ich radiowóz i uciekł. Mężczyzna został zatrzymany na terenie sąsiedniej miejscowości.

Bomba w salonie fryzjerskim? Policjanci zdetonowali znalezisko

O znalezieniu ładunku wybuchowego w trakcie przeszukania przez policję spalonego salonu fryzjerskiego w stołecznym Wawrze poinformowała w niedzielę...

zobacz więcej

W niedzielę przed południem oleśniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z pobliskich hoteli. Jak poinformowała oficer prasowa KPP w Oleśnicy st. asp. Bernadeta Pytel, zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu osób tam przebywających i, rzucając krzesłami, niszczył mienie.


Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce zauważyli, że agresywny mężczyzna znajduje się już poza budynkiem. "Na widok zbliżających się mundurowych zaczął uciekać. Policjanci od razu podjęli pościg pieszy za uciekającym mężczyzną, który okrążył budynek i dobiegł do zaparkowanego radiowozu, wsiadł do niego i uruchomił silnik, po czym odjechał w kierunku Oleśnicy" – zrelacjonowała Pytel.


Jak wyjaśniła, udało mu się to zrobić, gdyż radiowóz, którym przyjechali policjanci, działał w systemie „bezkluczykowym”.


W tym samym czasie zbliżający się do miejsca interwencji drugi patrol zauważył całą sytuację i natychmiast rozpoczął pościg za mężczyzną kierującym radiowozem.


– Współdziałanie kilku patroli oraz blokada drogi doprowadziły do skutecznego zatrzymania agresywnego mężczyzny na terenie sąsiedniej miejscowości. Sprawcą okazał się być 32-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego – przekazała oficer prasowa.


Poinformowała też, że w związku z podejrzeniem, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, została pobrana jego krew do badań. – Trwają obecnie czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Sprawa z pewnością znajdzie swój finał w sądzie – dodała. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej