RAPORT

Pogarda

Awantura podczas prawyborów Nowej Nadziei w Legnicy. Nie udało się wybrać „jedynki”

Głosowanie zostało unieważnione (fot. arch.PAP/D.Delmanowicz)
Głosowanie zostało unieważnione (fot. arch.PAP/D.Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Prawybory partii Nowa Nadzieja w Legnicy zakończyły się wzajemnymi oskarżeniami kandydatów i ich sympatyków o oszustwa – informuje Radio Wrocław. Do awantury doszło podczas próby wyboru „jedynki” Konfederacji na liście legnickiej.

Czy opozycja porozumiałaby się w sprawie wspólnego rządu? Są wyniki sondażu

41,5 proc. badanych uważa, że po wygranej w wyborach opozycja nie byłaby w stanie porozumieć się co do stworzenia wspólnego rządu; przeciwnego...

zobacz więcej

Podczas sobotnich prawyborów partii Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN – przyp. red.) o pierwsze miejsce na liście legnickiej rywalizowali Robert Grzechnik, Dariusz Szumiło i Robert Iwaszkiewicz.


Spotkanie przebiegało w burzliwej atmosferze. Doszło do wzajemnych oskarżeń oszustwa, niedopuszczenie do kontroli głosownia czy o zniknięcie kart. Konieczna była nawet pomoc pogotowia. 


Nie byłem w stanie weryfikować, jak są liczone głosy – powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław mąż zaufania Maciej Bojanowski.

Interweniował prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen, który nakazać ponowne przeliczenie głosów. Ostatecznie wybory zostały unieważnione. Teraz sprawą ma zająć się sąd partyjny.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej