RAPORT

Pogarda

Co z cenami biletów kolejowych? Wkrótce ważny komunikat

Od 11 stycznia PKP Intercity wprowadziło nowy cennik biletów (FOT. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Od 11 stycznia PKP Intercity wprowadziło nowy cennik biletów (FOT. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W tym tygodniu będzie komunikat, jak zostaną obniżone ceny biletów na kolei – powiedział w niedzielę w Polsat News minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber. Działań w tym kierunku żądał premier Mateusz Morawiecki.

Ceny biletów będą niższe. Jest deklaracja premiera Morawieckiego

Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będzie domagał się...

zobacz więcej

– Ceny energii wrosły trzykrotnie w ostatnich 3-4 latach i to jest problem, z którym każdy się zmaga, także kolej. Jednak my, przeznaczając w tym roku dodatkowe 1,5 mld zł na kolej, liczymy, że sprawa podwyżek tak nie będzie wyglądała – powiedział w niedzielę w Polsat News minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber.


Przypomniał, że na ogłoszoną przez PKP Intercity podwyżkę cen biletów kolejowych zareagował premier Mateusz Morawiecki, który zażądał działań, aby ceny biletów były jak najniższe.


– W tym tygodniu będzie komunikat, jak zostaną obniżone ceny biletów na kolei – powiedział Łukasz Schreiber. – Kolej to najbardziej ekologiczne źródło transportu, więc trzeba ją wspierać, także ze strony rządu – dodał.

Od 11 stycznia PKP Intercity wprowadziło nowy cennik biletów.Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów uzasadniono wzrostem cen prądu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej