RAPORT

Pogarda

Bomba w salonie fryzjerskim? Policjanci zdetonowali znalezisko

Policjanci zdetonowali podejrzane znalezisko (fot. arch.PAP/J.BEDNARCZYK, zdjęcie ilustracyjne)
Policjanci zdetonowali podejrzane znalezisko (fot. arch.PAP/J.BEDNARCZYK, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

O znalezieniu ładunku wybuchowego w trakcie przeszukania przez policję spalonego salonu fryzjerskiego w stołecznym Wawrze poinformowała w niedzielę rano Państwowa Straż Pożarna. Podejrzane znalezisko zostało zdetonowany. Policja na razie nie potwierdziła, że była to bomba.

Policja ścigała pijanego kierowcę. Ten zadzwonił na numer alarmowy żądając, by dano mu spokój [WIDEO]

Policjanci z Deczyna w północnych Czechach przez kilkadziesiąt kilometrów ścigali pijanego kierowcę, który uciekał przez miasto i okoliczne wioski...

zobacz więcej

St. asp. Bogdan Smoter ze stołecznej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że w niedzielę rano policjanci znaleźli w spalonym salonie fryzjerskim w Wawrze ładunek wybuchowy.


– Jeszcze nie spłynęły do nas informacje z miejsca zdarzenia. Działała tama pirotechnika. To, że pirotechnicy coś zdetonowali, nie musi znaczyć, że w znalezionym przedmiocie był ładunek wybuchowy – poinformowano w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.


Zgodnie z relacjami st. asp. Bogdana Smotera, w nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar w salonie fryzjerskim przy ul. Poezji w Wawrze. Został on ugaszony przez strażaków. Akcja gaśnicza była sprawna i trwała ok. pół godziny.

– Nad ranem, po przeglądzie policji, sprawdzeniu lokalu okazało się, że był tam również podłożony ładunek wybuchowy i o godz. 6.30 zostały zadysponowane służby na to samo miejsce łącznie z grupą pirotechniczną w policji – powiedział Smoter.


Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców z budynku.


– Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu – powiedział st. asp. Bogdan Smoter. – Lokatorzy prawdopodobnie już wrócili do swoich mieszkań – dodał.  

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej