RAPORT

Pogarda

Atak dronów na irańskie zakłady wojskowe [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Zakład wojskowy w Isfahanie, trzecim do co wielkości mieście Iranu, był w sobotę wieczorem celem ataku dronów – poinformowały irańskie media, powołując się na ministerstwo obrony w Teheranie. Władze podejrzewają, że drony wysłał Izrael.

Czesi wybrali prezydenta. Są nieoficjalne wyniki

O godz. 14.00 w sobotę zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich w Czechach. Następcą prezydenta Milosza Zemana, który kończy w marcu drugą...

zobacz więcej

„Jeden z dronów został strącony przez obronę przeciwlotniczą, a dwa pozostałe wpadły w pułapki obronne i eksplodowały. Na szczęście ten nieudany atak nie spowodował ofiar śmiertelnych, jest tylko niewielkie uszkodzenia dachu warsztatu” — poinformowało ministerstwo w oświadczeniu przekazanym przez państwową agencję prasową IRNA.


Czytaj także: Krwawe ataki w Jerozolimie. Kilka osób nie żyje, wielu rannych


Irańskie agencje wcześniej podały o głośnym wybuchu i opublikowały wideo pokazujące błysk światła w zakładzie, o którym mówi się, że jest to fabryka amunicji.W lipcu 2022 r. władze Iranu poinformowały, że aresztowana została grupa sabotażowa, złożona z kurdyjskich bojowników pracujących dla Izraela, którzy planowali wysadzić w powietrze „wrażliwy” ośrodek przemysłu obronnego w Isfahanie.Iran ma kilka ośrodków badań jądrowych w tym regionie, w tym zakład konwersji uranu. W ciągu ostatnich kilku lat wokół irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do wielu eksplozji i pożarów. Wybuchy czasami budziły niepokój w związku z napięciami związanymi z programem nuklearnym Iranu, wobec którego podjęcie działań wojskowych niejednokrotnie zapowiadał Izrael. 


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej