RAPORT

Pogarda

A Macron znów swoje… Wciąż będzie rozmawiał z Putinem

Macron deklaruje, że wciąż będzie rozmawiał z Putinem. (Fot. Emmanuele Contini/Getty Images)
Macron deklaruje, że wciąż będzie rozmawiał z Putinem. (Fot. Emmanuele Contini/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas przyjęcia w Pałacu Elizejskim zapewnił, że będzie nadal „rozmawiał z Rosją” pomimo krytyki, z którą się spotyka. Wezwał też Chiny do wypowiedzenia się przeciwko „imperialistycznej wojnie” na Ukrainie – zrelacjonowała telewizja BFMTV.

Putin chce wyprzedzić dostawy czołgów z Zachodu. Planuje ofensywę, padł termin

Pomimo dużych strat Rosji na Ukrainie Władimir Putin przygotowuje się do nowej ofensywy, która może się zacząć już w lutym lub marcu – informuje...

zobacz więcej

– Wszystkie nasze kraje muszą utrzymać stanowisko, które szanuje suwerenność i integralność terytorialną (...) bez względu na przyjaźnie i sojusze, które możemy pielęgnować – powiedział Macron podczas przyjęcia z okazji Księżycowego Nowego Roku. – Niektórzy ludzie w przeszłości mogli mi zarzucić, że rozmawiam z Rosją, ale nadal będę rozmawiał z Rosją – dodał francuski prezydent.


Czytaj także: Rosjanie chcą wydobywać ropę na Antarktydzie? „Łapy precz!”


– Kto broniłby istnienia wolnego i stabilnego porządku międzynarodowego, gdybyśmy zamknęli oczy na imperialistyczną wojnę? Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ten porządek i musimy go chronić, po prostu jasno określając nasze zasady –zaznaczył Macron, nawiązując według BFMTV w szczególności do Chin.


Czytaj także: Żołnierz z zarzutami terroryzmu przed londyńskim sądem


Macron przemawiał przed gronem osób związanych z Azją Wschodnią na polu gospodarczym, artystycznym i akademickim. Prezydent Francji jest jednym z nielicznych zachodnich przywódców, którzy utrzymywali kontakt z Władimirem Putinem po inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. Francuski przywódca był wielokrotnie krytykowany za podtrzymywanie tego kontaktu mimo zbrodni, jakich Rosja dopuszcza się na Ukrainie.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej