RAPORT

Pogarda

Ten sondaż zaboli Tuska. Polacy nie chcą, aby został premierem

Donald Tusk ma powody do zmartwień (fot.  PAP/Jan Dzban)
Donald Tusk ma powody do zmartwień (fot. PAP/Jan Dzban)

Najnowsze

Popularne

Czy Polakom będzie żyło się lepiej, jeśli do władzy dojdzie opozycja i premierem zostanie Donald Tusk? – takie pytanie zadano w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wyniki nie przypadną do gustu liderowi PO. Blisko połowa ankietowanych odpowiedziała, że rządy Tuska oznaczają dla nich pogorszenie życia.

Sondaż ws. zmian w kodeksie wyborczym. 67 proc. Polaków na „tak”

Polacy zostali zapytani, czy powinna być zapewniona możliwość bezpłatnego dojazdu do lokali wyborczych. Jest to jedna ze zmian znowelizowanego...

zobacz więcej

Z opublikowanego w sobotę sondażu wynika, że tylko 32,4 proc. pytanych uważa, że z Donaldem Tuskiem jako premierem Polakom będzie żyło się lepiej. 12,2 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowaniej lepiej”, z kolei 20,2 proc. „raczej lepiej”.


Powrotu do władzy Tuska obawia się zdecydowanie więcej ankietowanych – 47,6 proc. Spośród badanych 18,4 proc. wskazało, że będzie im się żyło „raczej gorzej”, 29,2 proc. – zdecydowanie gorzej. 


Co piąty pytany (20 proc.) udzielił odpowiedzi „trudno powiedzieć”. 


Wśród wyborców PiS 99 proc. wskazało, że powrót Tuska na fotel premiera nie oznacza nic dobrego.


Co ciekawe, podzielone są opinie wśród zwolenników opozycji. Zaledwie 57 proc. uważa, że Tusk jako premier oznacza poprawę życia, 16 proc. jest przeciwnych, z kolei 27 proc. nie ma w tym temacie zdania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej