RAPORT

Pogarda

Niedziela z opadami. Będzie wietrznie i ślisko

Opady śniegu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Opady śniegu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę nadal będzie stosunkowo ciepło, jak na tę porę roku, choć ze względu na duże zachmurzenie i opady pogoda nie będzie zachęcała do spacerów – powiedziała Agnieszka Prasek z IMGW-PIB. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w sobotę przed opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. W niektórych miejscach alerty będą obowiązywać do godz. 14:00 w niedzielę.

Prognoza pogody. Pochmurno z opadami powodującymi gołoledź

W niedzielę do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Jak powiedziała PAP Agnieszka Prasek z IMGW-PIB, na wschodzie i południowym...

zobacz więcej

 

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w niedzielę nad centralną Polską zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z chłodnym frontem. Do kraju napływa powietrze polarno-morskie.

 

Ze względu na opady śniegu i gołoledź może być ślisko na drogach.

 

– Zachmurzenie będzie duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. Nadal możliwe są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie przejściowe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, około 1 na plusie w centrum, do plus 3 na północnym zachodzie i do plus 5 nad samym morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy i północnym zachodzie porywisty, południowo zachodni i zachodni. Nad samym morzem wiatr będzie umiarkowany i silny, z porywami dochodzącymi do 65 km/godz. – powiedziała Agnieszka Prasek z IMGW-PIB. 

 

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla 13 województw. W województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, a także w północnych rejonach województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego alerty zaczną obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę i potrwają – zależności od województwa – do niedzieli, do godzin porannych i popołudniowych.

 

Czytaj także: Nadal duże zachmurzenie, choć miejscami możliwe przejaśnienia

 

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej