RAPORT

Pogarda

Wielowieyska: Tusk powinien powiedzieć, kiedy odejdzie. Sienkiewicz oburzony

Donald Tusk (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
Donald Tusk (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Najnowsze

Popularne

Dominika Wielowieyska opublikowała w „Wyborczej” analizę sytuacji politycznej opozycji. W jednym ze scenariuszy kreśli wizję oddania władzy w PO przez Donalda Tuska. To nie spodobało się Bartłomiejowi Sienkiewiczowi, który we wpisie na Twitterze skrytykował dziennikarkę.

Poseł PO złapany na kłamstwie w programie na żywo

Magdalena Ogórek w programie „O co chodzi” w TVP Info zapytała posła KO Artura Łąckiego o nowe stanowisko dla Sławomira Nitrasa, którego Donald...

zobacz więcej

„Może potrzebny jest wariant pośredni: Tusk precyzuje, kiedy przekaże pałeczkę nowym politykom. W kuluarach sejmowych można było usłyszeć wersję, że dogaduje się w tej sprawie z Trzaskowskim. Wedle tej formuły starszy lider sprząta bałagan po PiS-ie, a potem młodszy przejmuje rząd z czystą kartą – czytamy w tekście Wielowieyskiej. 


Dziennikarka zauważa, że „na razie to przewodniczący Platformy jest liderem najsilniejszej formacji, to na nim wisi cała kampania, to na spotkania z jego udziałem przychodzi dużo ludzi”. 


Po czym konkluduje, że „sam Tusk wszystkiego jednak nie załatwi”.


Analiza Wielowieyskiej nie przypadła do gustu Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.


„Pani redaktor Wielowieyska wzywa dziś lidera najsilniejszego ugrupowania opozycyjnego do rezygnacji. W roku wyborczym, który zdecyduje czy PiS straci władzę. Czasami bardziej rozumiem hejt mediów rządowych obawiających się wygranej Tuska, niż dziennikarzy wolnych mediów” – napisał na Twitterze były szef MSW.
„Panie pośle, do niczego takiego nie wzywam, to byłby nonsens. Opisuję różne opcje, które są omawiane w gronie opozycji” – odpowiedziała dziennikarka.


Do dyskusji dołączył Dominik Tarczyński. 


„Nie kłóćcie się” – napisał z przekąsem europoseł PiS. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej