RAPORT

Pogarda

Bosacka zachęca do… odrywania ogonków od papryk. „Fakt”: Kombinatorzy w akcji

Katarzyna Bosacka zauważyła, że papryki z oderwanymi ogonkami będą kosztowały mniej (fot. Instagram/katarzynabosacka)
Katarzyna Bosacka zauważyła, że papryki z oderwanymi ogonkami będą kosztowały mniej (fot. Instagram/katarzynabosacka)

Najnowsze

Popularne

Żona polityka PO Marcina Bosackiego, Katarzyna Bosacka pochwaliła się na Instagramie sposobem na oszczędzanie podczas codziennych zakupów. Dziennikarka i influencerka zamieściła filmik, w którym zwraca uwagę, jak dużo ważą… ogonki od papryki. – Przy pięciu sztukach to nawet złotówka różnicy – mówi w nagraniu. Dzień później Onet i „Fakt” opublikowały teksty o tym, jak Polacy… masowo wyrywają ogony z papryk przed ich zważeniem. „To nie są kombinacje alpejskie, to Himalaje kombinatorstwa” – zauważa dziennik.

„Olejmy na razie kościoły”. Strajk Kobiet zmienia taktykę, Bortniczuk pokazuje groźby

„Na kościoły ruszymy, jak pozamiatamy prawacki gnój w polityce!” – pisze jedna z uczestniczek Strajku Kobiet. Organizatorki proaborcyjnych...

zobacz więcej

Wiecie, że kupując paprykę, przepłacamy, kiedy ważymy ją z… ogonkami?Byłam w sklepie, zważyła paprykę z ogonkami i bez i byłam ogromnie zaskoczona różnicą w cenie — podzieliła się swoimi doświadczeniami Bosacka. Jak pokazała w nagraniu przy zakupie pięciu papryk udało jej się „zaoszczędzić” złotówkę.


Internauci skrytykowali „operatywność” dziennikarki.


A co sklep ma robić z ogonkami? Sklep również za te ogonki płaci. Za chwilę będziemy kupować banany bez skórek, winogrona bez kiści, pomidory na gałązce bez gałązek. Do czego to prowadzi?”


„To ja obiorę ziemniaki i banany w sklepie”.


„Przecież to jak kradzież. Sklep płaci całość wagi za warzywa i owoce, a to jest zwykła dewastacja i cwaniactwo” – czytamy w komentarz.Mata i McDonald's. Bosacka alarmuje: Przez takie promocje dzieci jedzą śmieci

Sieć McDonald’s nawiązała współpracę z raperem znanym jako Mata. Od poniedziałku można zamówić we wszystkich restauracjach w Polsce jego zestaw....

zobacz więcej

„Fakt”: To Himalaje kombinatorstwa


Po tym jak Bosacka umieściła na Instagramie filmik Onet i „Fakt” opublikowały tekst o… pladze oderwanych ogonków od papryk w dyskontach spożywczych. „To nie są kombinacje alpejskie, to Himalaje kombinatorstwa” – zauważa dziennik. 


„Najwięcej pola do popisu i przekrętów jest tam, gdzie samoobsługowe stoiska z wagami. Kombinatorzy biorą na celownik głównie stanowiska owocowo-warzywne” – czytamy w „Fakcie”. 


„Oto zaskakujący widok z Biedronki, czyli... ogonki oderwane od czerwonej papryki. Nie, nikt nie chciał robić leczo w sklepie. Najprawdopodobniej chodziło o to, żeby warzywa były ciut lżejsze, a tym samym — mniej kosztowały” – informuje gazeta. 


Tabloid sprawdził, że różnica w cenie papryki z ogonkiem lub bez niego to… 9 groszy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej