RAPORT

Pogarda

Szykował się do skoku, gdy usłyszał trzask. Dziura w kombinezonie i dyskwalifikacja lidera PŚ

Z powodu dziury w kombinezonie Jarl Magnus Riiber został zdyskwalifikowany (fot. Federico Modica/NordicFocus/Getty Images; Twitter/@moechtegern_rr)
Z powodu dziury w kombinezonie Jarl Magnus Riiber został zdyskwalifikowany (fot. Federico Modica/NordicFocus/Getty Images; Twitter/@moechtegern_rr)

Najnowsze

Popularne

Jarl Magnus Riiber, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej został zdyskwalifikowany podczas konkursu skoków. Powodem była… dziura w kombinezonie i to w dość kłopotliwym dla zawodnika miejscu.

Podczas zawodów w Seefeld Norweg oddał bardzo krótki skok. Wylądował na 95,5 metrze, zajmując dopiero 38. miejsce. Po chwili okazało się, że został zdyskwalifikowany z powodu dziury w kombinezonie. 


 – Działo się dziś wiele dziwnych rzeczy. Poczułem, jak rozdziera mi się kombinezon, kiedy przyjąłem pozycję najazdową. Trochę mnie to zniechęciło – wyznał 25-latek dla NRK.


Riiber to czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli i czterokrotny mistrz świata w kombinacji norweskiej. W tym sezonie także nie ma sobie równych, choć po zawodach w Seefeld jego przewaga stopnieje. 


Po konkursie skoków prowadzi Austriak Johannes Lamparter przed Japończykiem Ryotą Yamamoto oraz Estończykiem Kristjanem Ilvesem. Zawodników czeka jeszcze bieg, wieńczący dwubój.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej