RAPORT

Pogarda

Żołnierz z zarzutami terroryzmu przed londyńskim sądem

Londyńska policja postawiła zarzuty Danielowi Abedowi Khalife  (fot. Shutterstock/Mr Doomits)
Londyńska policja postawiła zarzuty Danielowi Abedowi Khalife (fot. Shutterstock/Mr Doomits)

Najnowsze

Popularne

Pozostający w czynnej służbie 21-letni żołnierz brytyjskiej armii stanął w sobotę przed sądem w Londynie w związku z dwoma zarzutami popełnienia czynów o charakterze terrorystycznym.

Wlk. Brytania: rząd chce przyspieszyć dochodzenie w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych

Władze Wielkiej Brytanii chcą przyspieszyć dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych dokonywanych przez rosyjskie siły w czasie wojny na Ukrainie i...

zobacz więcej

W piątek wieczorem londyńska policja metropolitalna poinformowała, że postawiła zarzuty 21-letniemu Danielowi Abedowi Khalife ze Stafford. Jak wskazano w komunikacie, 2 sierpnia 2021 r. miał on uzyskać lub próbował uzyskać informacje „o osobie, która była lub jest członkiem sił zbrojnych Jego Królewskiej Mości, które to informacje były tego rodzaju, że mogły być użyteczne dla osoby popełniającej lub przygotowującej akt terroryzmu”.

 

Drugi zarzut dotyczy umieszczenia 2 stycznia tego roku w bazie sił powietrznych RAF Stafford „trzech kanistrów z przewodami z zamiarem wywołania u innych przekonania, że wspomniane przedmioty mogą eksplodować lub zapalić się i w ten sposób spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia”.

 

Czytaj także: Rosyjski żołnierz skazany przez ukraiński sąd na dożywocie

 

Sobotnia rozprawa przed sądem magistrackim w londyńskiej dzielnicy Westminster miała charakter proceduralny i sprowadzała się do potwierdzenia tożsamości oskarżonego.

 


Następna rozprawa, na której Khalife ma odpowiedzieć, czy przyznaje się do postawionych zarzutów, odbędzie się w tym samym sądzie 3 lutego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej