RAPORT

Pogarda

„Polacy wyssali nienawiść z mlekiem matki”. Korespondentka TVP odsunięta od obowiązków

Magdalena Wolińska-Riedi (fot. TVP Info)
Magdalena Wolińska-Riedi (fot. TVP Info)

Najnowsze

Popularne

„Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów” – poinformowano w komunikacie Telewizji Polskiej. Jak zaznaczono, w TVP nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. „Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę” – wskazano.

Jak powstawała koalicja ws. Leopardów? Zobacz 2-minutowe wideo

Koalicja państw zachodnich wyśle czołgi Leopard Ukraińcom broniącym się przed rosyjską inwazją. Marcin Przydacz (szef Biura Polityki...

zobacz więcej

Korespondentka TVP w Rzymie Magdalena Wolińska – Riedi napisała w sieci, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę. Stwierdziła również, iż „Polacy wyssali nienawiść z mlekiem matki”.


TVP wydało w tej sprawie krótkie oświadczenie.


„Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A.” – napisano.


Jak dodano, Magdalena Wolińska-Riedi decyzją przełożonych została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej