RAPORT

Pogarda

„Komisarz Montalbano”, fascynujący serial o sycylijskim policjancie, teraz w TVP HD

Fabuła serialu oparta jest na bestsellerach Andrei Camilleriego. (fot. TVP)
Fabuła serialu oparta jest na bestsellerach Andrei Camilleriego. (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

W sobotę, 4 lutego o godz. 20:00 na antenie TVP HD zadebiutuje, cieszący się ogromną popularnością na świecie, włoski serial „Komisarz Montalbano”. Fabuła oparta jest na bestsellerowych powieściach detektywistycznych Andrei Camilleriego. Niezwykle przenikliwy, niezależny i chodzący własnymi ścieżkami komisarz Salvo Montalbano rozwiązuje zagadki kryminalne na słonecznej Sycylii. W roli głównej Luca Zingaretti.

Nowy serial kryminalny w TVP. W obsadzie roi się od gwiazd [WIDEO]

TVP VOD rusza z kolejną po „Eryniach” premierą w modelu digital first. Pierwszy odcinek „Krucjaty” – klasycznego serialu kryminalno-sensacyjnego –...

zobacz więcej

„Komisarz Montalbano” to popularny serial telewizyjny, wyprodukowany przez włoską telewizję RAI. Był emitowany z sukcesem w ponad 65 krajach. Jego akcja rozgrywa się w urokliwej, sycylijskiej Vigàcie – pierwowzorze miasteczka, w którym urodził się twórca literackiej postaci policjanta. Sprawy, z jakimi Montalbano musi się zmierzyć, są jednak bardzo poważne – morderstwa, porwania, mafijne porachunki oraz kradzieże. W tym wszystkim próbuje znaleźć czas na spotkania z ukochaną o prawdziwie włoskim temperamencie. Salvo kocha miejscową kuchnię, o czym przekonać się mogą i widzowie, i czytelnicy. Każdy odcinek to odrębna, wciągająca historia, pokazująca także kulisy codziennego życia wyspiarzy.Pierwszy kryminał Andrei Camilleriego z Montalbano w roli głównej ukazał się w 1994 roku. Powieść pod tytułem „Kształt wody” stała się początkiem serii, która przyniosła autorowi światową sławę. Pochodzący z Sycylii Camilleri pisząc powieści, odwoływał się do własnych wspomnień i doświadczeń.Na mały ekran powieści i opowiadania przeniesiono w 1999 roku. Niezwykłe krajobrazy, osobliwe zwyczaje Sycylijczyków, zawiłe zagadki — ten serial, jak żaden inny, uzupełnia obraz znany wszystkim z „Ojca Chrzestnego”.


„Komisarz Montalbano” od 4 lutego, w każdą sobotę o godz. 20:00 w TVP HD.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej