RAPORT

Pogarda

Platforma manipuluje sondażami. „Chcą rozstrzygnąć bój o Polskę przed wyborami”

Najnowsze

Popularne

PO chwali się świetnymi wynikami sondaży, a zdaniem ekspertów są one logicznie niespójne. Od pewnego czasu niezależnie od rezultatu, Platforma wykazuje wzrost poparcia. Ostatnie badanie przygotował Kantar Public, tymczasem jak ustalił portal tvp.info, kilka dni wcześniej PO zapłaciła Kantarowi 29 520 zł za „ekspertyzę społeczno-polityczną”.

Samorządowcy z PO wydali setki tysięcy… na premie dla współpracowników

Mówią o kryzysie i pustych kasach. Narzekają, że nie mają z czego robić remontów w swoich miastach, a przez kryzys są zmuszeni podnosić opłaty i...

zobacz więcej

Profesor Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk podkreślił, że jeśli wynik sondażu odbiega od średniej z wielu innych badań, sprawa może budzić kontrowersje.


– W przypadku Kantar Public i wyników Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia z systematycznym powtarzaniem się wyniku, który jest mało prawdopodobny – wskazał.


Zobacz także ->  „Fantastyczny” wynik PO. Za co zapłacił Donald Tusk sondażowni?

 

Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira zauważył, że nawet gdy poparcie PO spadało, to i tak na partyjnych grafikach sugerowano, że rosło i zaznaczono je zielonym plusem.


Polacy nie chcą Tuska


Analizy wskazują, że większość Polaków nie chce, aby Donald Tusk wrócił na fotel premiera RP. Politycy przekonują, że lider Platformy robi więc wszystko, aby przykryć te fakty.


Zobacz także ->  „Wątpliwości co do wyników badań”. KPRM komentuje wyjaśnienia Grabca nt. sondażu


– Widać, że Platforma Obywatelska boi się kampanii wyborczej i wyborów. Za wszelką cenę chcieliby rozstrzygnąć bój o Polskę wcześniej. Nie chcą by Polacy słuchali o programach i tym, co który rząd faktycznie robił – dodają publicyści.


Więcej w materiale WIDEO na górze artykułu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej