RAPORT

Pogarda

Współpracownik Gowina z zarzutami. „Wynajął zbirów i pojechał odzyskać dług”

Były prezes Porozumienia Jarosław Gowin powinien uważniej dobierać współpracowników (fot. PAP/Albert Zawada)
Były prezes Porozumienia Jarosław Gowin powinien uważniej dobierać współpracowników (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Robert A. z Gorzowa Wielkopolskiego był wiceprezesem partii Jarosława Gowina i jego doradcą. W ostatnich dniach został zatrzymany, przesłuchany i usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Płocku.

Samorządowcy z PO wydali setki tysięcy… na premie dla współpracowników

Mówią o kryzysie i pustych kasach. Narzekają, że nie mają z czego robić remontów w swoich miastach, a przez kryzys są zmuszeni podnosić opłaty i...

zobacz więcej

O sprawie donosi portal salon24.pl. Jak czytamy, Robert A. „wynajął zbirów i pojechał siłą odzyskać dług”. Prokuratura nie potwierdza tych doniesień, ale przyznaje, że zarzuty dotyczą artykułu 191 kodeksu karnego, mówiącego o zmuszaniu do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia.


Spółka, którą założył były polityk Porozumienia Jarosława Gowina, w 2020 roku miała dostać ponad 10 mln zł z nadzorowanego właśnie przez Gowina Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


Zobacz także ->  Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia

 

Wiceszef Porozumienia wówczas zapewniał, że firmę sprzedał. Jak czytamy, możliwe że długo nie otrzymał za to pieniędzy i teraz postanowił się o nie upomnieć.


Akcja Roberta A. została nagrana, co zdaniem portalu, stanowi teraz dowód w sprawie. Obrońca oskarżonego uważa, że jego klient jest ofiarą, bo uwiecznienie jego zachowania było elementem prowokacji. Sam A. nie skomentował sprawy, bo jak czytamy, jego telefon został zabezpieczony przez śledczych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej