RAPORT

Pogarda

Jak powstawała koalicja ws. Leopardów? Zobacz 2-minutowe wideo

Leopardy trafią na Ukrainę (fot. PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN)
Leopardy trafią na Ukrainę (fot. PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN)

Najnowsze

Popularne

Koalicja państw zachodnich wyśle czołgi Leopard Ukraińcom broniącym się przed rosyjską inwazją. Marcin Przydacz (szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP) przypomniał, że to Polska jako pierwsza dała sygnał do takiej inicjatywy. Konsekwentnie budowaliśmy sojusz państw w tej sprawie, a ostatnim elementem układanki było złamanie sprzeciwu Niemiec.

Samorządowcy z PO wydali setki tysięcy… na premie dla współpracowników

Mówią o kryzysie i pustych kasach. Narzekają, że nie mają z czego robić remontów w swoich miastach, a przez kryzys są zmuszeni podnosić opłaty i...

zobacz więcej

Polska przekaże Ukrainie 14 czołgów Leopard 2. Po 14 maszyn mają wysłać Niemcy i Wielka Brytania. Niemiecki sprzęt ze swoich zasobów mają też przekazać Finlandia, Kanada, Holandia, Norwegia czy Hiszpania. Z kolei Stany Zjednoczone zobowiązały się dostarczyć Ukrainie 31 czołgów Abrams.


Zobacz także ->  „Politico” po decyzji Scholza ws. Leopardów: To zwycięstwo Polski


Marcin Przydacz nagrał krótkie wideo w którym przypomniał, jak powstał ten sojusz państw.


Dzięki lwowskiej deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy i ciężkiej pracy polskiej dyplomacji udało się stworzyć koalicję, która wyśle pancerny sprzęt na Ukrainę – zaznaczył.


Zobacz także ->  Putin chce wyprzedzić dostawy czołgów z Zachodu. Planuje ofensywę, padł termin

 

Przypomniał, że poprzeczkę postawiliśmy wysoko i nie było łatwo, dlatego teraz o naszej determinacji rozpisują się media na całym świecie.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej