RAPORT

Pogarda

Samorządowcy z PO wydali setki tysięcy… na premie dla współpracowników

Jacek Jaśkowiak, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Sutryk (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk/Jan Dzban/Maciej Kulczyński)
Jacek Jaśkowiak, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Sutryk (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk/Jan Dzban/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Mówią o kryzysie i pustych kasach. Narzekają, że nie mają z czego robić remontów w swoich miastach, a przez kryzys są zmuszeni podnosić opłaty i podatki. Jednocześnie politycy Platformy Obywatelskiej hojnie nagradzają swoich pupili zajmujących eksponowane stanowiska.

Tusk „nie zawaha się użyć” Nitrasa. Przypominamy do czego jest zdolny [WIDEO]

Nitras lubuje się w konfrontacjach siłowych.

zobacz więcej

Na czele listy rozrzutności znalazł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który w zeszłym roku przeznaczył 715 tys. zł. na nagrody dla swoich zastępców i dyrektorów. „Trzej jego zastępcy dostali po 10 tys. zł. Dlaczego? Bo jest ich mało!” – podkreśla „Fakt”, który ujawnił szczegóły dotyczące kwot.


– Nagrody zostały przyznane w związku ze zwiększeniem obowiązków spowodowanym przejęciem przez nich zadań czwartego zastępcy, którego stanowisko od maja 2020 r. pozostaje nieobsadzone – zaznacza cytowany w dzienniku dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania Wojciech Kasprzak.


Zobacz także ->  WOŚP się odcina, radni chcą odwołania radnego. Znajomy Sutryka z zarzutami

 

Na drugim miejscu – według gazety – uplasowała się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która na roczne nagrody dla „ratuszowej śmietanki” wydała 641 tys. zł. „Czterech wiceprezydentów dostało po 22 250 zł, a 27 dyrektorów po 17 138 zł.” – zaznacza dziennik.Czworo nie chciało zdradzić kwotGazeta podkreśla, że prezydent Krakowa Jacek Majchrowski „tylko na nagrody i premie dla swoich czterech zastępców przeznaczył prawie pół miliona złotych (422 500 zł)”. „Nie wiadomo jak ozłocił dyrektorów, bo magistrat o tym nie informuje” – czytamy w „Fakcie”.


Gazeta zauważa, że przy „hojności tej trójki skromnie wyglądają bonusy dla wiceprezydentów i dyrektorów w Szczecinie (363 800 zł), Bydgoszczy (250 712 zł) i Lublinie (240 tys. zł.).


Zobacz także ->  Spółka wodociągowa znów należy do Gdańska. „Prezydent miasta powołuje do zarządu zaufanych pracowników”

 

Prezydenci Wrocławia (Jacek Sutryk), Łodzi (Hanna Zdanowska), Katowic (Marcin Krupa) i Białegostoku (Tadeusz Truskolaski) nie chcieli zdradzić, ile wydali na nagrody” – czytamy.


Dziennik zaznacza, że z „manii nagradzania wyłamał się tylko prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który swoim współpracownikom nie przyznał żadnej premii”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej