RAPORT

Pogarda

Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie

 Trwają ferie, narciarze na Polanie Szymoszkowej (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Trwają ferie, narciarze na Polanie Szymoszkowej (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

W pięciu kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim w sobotę rozpoczynają się ferie zimowe w szkołach. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 12 lutego.

Nadal duże zachmurzenie, choć miejscami możliwe przejaśnienia

Piątek będzie kolejnym dniem z dużym zachmurzeniem. Więcej przejaśnień można spodziewać się w górach. Pojawią się one także na północy kraju.

zobacz więcej

Z kolej w poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, którzy w tym roku jako pierwsi mieli ferie. Rozpoczęli je 14 stycznia.


Jeszcze przez tydzień - do 5 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego, dla których ferie rozpoczęły się 21 stycznia.


Jako ostatni w tym roku - od 11 do 26 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego.


Następna przerwa w nauce w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 6 do 11 kwietnia.Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.


Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym - na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.


Przeczytaj też: Niemcy. Nauczyciele postulują wprowadzenie limitów dzieci migrantów w szkołach


Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej