RAPORT

Pogarda

W sobotę spadnie niewielki śnieg. Za wyjątkiem Pomorza [PROGNOZA POGODY]

Prawie w całym kraju przewidziane są niewielkie opady śniegu. (Fot: Jens Schlueter/Getty Images)
Prawie w całym kraju przewidziane są niewielkie opady śniegu. (Fot: Jens Schlueter/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W sobotę nad Polską będzie utrzymywał się układ wyżowy z masami stosunkowo ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego – powiedziała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Oprócz Pomorza, wszędzie spodziewane są niewielkie opady śniegu.

Barania Góra bije na głowę Mount Everest [WIDEO]

By zdobyć dach świata, nie trzeba już lecieć w Himalaje. Jak się okazuje, wystarczy Beskid Śląski - a konkretnie - Barania Góra, która stała się...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę Polska nadal będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. W nocy z soboty na niedzielę od północy zacznie do kraju wkraczać niż niosący silniejszy wiatr i opady śniegu.


Czytaj także: „Ratować środowisko, by ocalić człowieka”. Włoscy pro-liferzy przeciwni radykalnej ekologii


Synoptyk dodała, że w sobotę będziemy mieli niemal powtórzenie pogody z piątku. – Na Pomorzu będzie jeszcze pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się słabych opadów śniegu, które mogą dać maksymalnie do dwóch centymetrów świeżej pokrywy. Nieco więcej, bo około 5 cm białego puchu może spaść w Sudetach.


Czytaj także: Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił prawie 160 tys. zł


– Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na wschodzie, jeden stopień na plusie w centrum, do trzech stopni nad morzem. W terenach podgórskich na Podhalu termometry wskażą maksymalnie minus 4 stopnie. Wiatr będzie nadal słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany – powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW-PIB.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło: