RAPORT

Pogarda

Trzeba sprawdzić prawie 500 000 fordów. Problemem kamery cofania

Ford wycofuje do aktualizacji oprogramowania aż 500 tys. aut. (Fot. Scott Olson/Getty Images)
Ford wycofuje do aktualizacji oprogramowania aż 500 tys. aut. (Fot. Scott Olson/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ford Motor Co zapowiedział, że wycofuje 462 000 pojazdów na całym świecie. Awarie złączy wideo mogą uniemożliwiać prawidłowe wyświetlanie obrazu z kamery cofania w autach. Amerykański producent samochodów podał, że wycofanie obejmuje niektóre modele Explorera, Lincolna Aviatora i Lincolna Corsaira z lat 2020-2023.

Ford planuje zwolnienia. To będzie kilka tysięcy pracowników w Europie

Ford planuje zlikwidowanie 3200 miejsc pracy w całej Europie i przeniesienie niektórych z nich do Stanów Zjednoczonych. Związek zawodowy IG Metall...

zobacz więcej

Ford oświadczył, że ma doniesienia o 17 drobnych awariach związanych z kamerami cofania i ponad 2100 zgłoszeń o problemach w ramach gwarancji, ale żadnych doniesień o wypadkach spowodowanych tą wadą. Dealerzy Forda zaktualizują oprogramowanie modułu przetwarzania obrazu.


Czytaj także: Jeśli cena rosyjskiej ropy nie spadnie poniżej tego poziomu, wojna może potrwać trzy lata


Amerykańska Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) w sierpniu 2021 roku wszczęła dochodzenie po tym, jak Ford w 2020 roku wycofał 620 246 pojazdów z powodu innego problemu z tylną kamerą. Agencja sprawdza, czy firma wycofała samochody w odpowiednim czasie i wystarczającą liczbę aut.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej