RAPORT

Pogarda

„Premier postawił sprawę jasno”. Będzie korekta cen biletów PKP Intercity

11 stycznia PKP Intercity podniosło ceny biletów (fot. Shutterstock)
11 stycznia PKP Intercity podniosło ceny biletów (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W przyszłym tygodniu zostanie podana informacja w sprawie zakresu cen obniżki cen biletów PKP Intercity - poinformował w piątek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, dodając, że to efekt spotkania premiera Mateusza Morawieckiego m.in. z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Ceny biletów będą niższe. Jest deklaracja premiera Morawieckiego

Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będzie domagał się...

zobacz więcej

Rzecznik rządu Piotr Müller został w piątek w Polsat News zapytany o działania rządu w sprawie cen biletów PKP Intercity.


– Wczoraj premier Mateusz Morawiecki spotkał się z panem ministrem (Andrzejem) Adamczykiem, też z ministrem (Maciejem) Małeckim, wiceministrem aktywów państwowych, zarządem PKP Intercity, myślę, że w przyszłym tygodniu pewne rozstrzygnięcia będzie już można zakomunikować – powiedział rzecznik rządu.


Rzecznik rządu: Podwyżki były zbyt duże


Pytany, jakie to będą rozstrzygnięcia, odpowiedział: „Pozytywne. Chodzi o to, żeby te ceny obniżyć, co do zakresu trwają ostateczne ustalenia”. 


– Uważamy, że te podwyżki były za duże i pan premier zdecydowanie postawił tą sprawę jasno, że musi być o jakiś próg obniżona (podwyżka) – mówił Müller.


Zapewnił, że „będzie korekta cen biletów”, a dopytywany powtórzył, że „pewne warianty zostały przedstawione, w przyszłym tygodniu będzie informacja w tym zakresie”.

„Rząd oczekuje działań spółki PKP”. Müller przypomniał też o wakacjach kredytowych

Rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji prasowej w czwartek mówił o działaniach mających wspierać Polaków w związku z kryzysem...

zobacz więcej

PKP Intercity poniosły ceny biletów


Na początku stycznia spółka PKP Intercity poinformowała, że od 11 stycznia zaczyna obowiązywać nowy cennik biletów. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosną średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Zapowiedzianą podwyżkę cen biletów uzasadniono wzrostem cen prądu.


Z danych resortu infrastruktury wynika, że z połączeń TLK/IC korzysta 90 proc. pasażerów PKP Intercity. Ich dotyczy zmiana cen o 11,8 proc.


Z kolei pasażerowie pociągów kategorii EIP (Pendolino) i EIC (ekspresowe) to łącznie 10 proc. ogólnej liczby korzystających z usług PKP Intercity. Te połączenia nie są dotowane i spółka uruchamia je na własne ryzyko biznesowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej