RAPORT

Pogarda

Utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy. Profanacja w Koziegłowach

Policja poszukuje sprawcy i apeluje o pomoc w jego ustaleniu (fot. policja)
Policja poszukuje sprawcy i apeluje o pomoc w jego ustaleniu (fot. policja)

Najnowsze

Popularne

W kościele w Koziegłowach pod Poznaniem doszło do rozboju. Nieznany sprawca zdewastował przedmioty w świątyni – poinformował „Głos Wielkopolski”.

Oszukał na 17 mln złotych. Deweloper trafi na siedem lat za kratki

Siedem lat pozbawienia wolności wymierzył Sąd Okręgowy w Krakowie Andrzejowi M., deweloperowi skazanemu za m.in. dopuszczanie się oszustw na szkodę...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w piątek przed południem w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej. Nieznany sprawca wszedł do kościoła otwartym bocznym wejściem; zdewastowane zostały przedmioty wewnątrz świątyni. Obecnie ustalane jest, czy doszło do kradzieży jakichkolwiek przedmiotów – przekazała policja.


„Głos Wielkopolski” ustalił, że sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże.


– Wszystko wskazuje na to, że nie doszło do poważnych uszkodzeń. Poprzewracane zostały różne przedmioty, na przykład świeczniki i figury, ale nie zostały one zniszczone – powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.


W kościele nie ma kamer monitoringu, nie było też bezpośredniego świadka zajścia. Policja poszukuje sprawcy i apeluje o pomoc w jego ustaleniu.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej