RAPORT

Pogarda

Sądowa porażka Onetu. Będzie sprostowanie tekstu o PFN i amerykańskiej firmie

Onet ma sprostować tekst o PFN (fot. PAP/Leszek Szymański)
Onet ma sprostować tekst o PFN (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Onet ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Antoni Macierewicz zapowiedział działanie prawne wobec portalu Onet

W związku z kłamliwą informacją opublikowaną przez portal Onet, jakobym w 2006 roku nadzorował działanie Komisji ds. Likwidacji WSI, informuję, że...

zobacz więcej

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał Onet sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – poinformowała PAP pełnomocnik firmy WHWG, mec. Monika Brzozowska z kancelarii Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy. Wyrok zapadł w miniony wtorek.


– W tej sprawie, Onet w odpowiedzi na pozew, wnosił o dopuszczenie dowodu z zeznań świadka – autora tekstu P. Andrzeja Stankiewicza. Sąd dopuścił ten dowód, wyznaczył rozprawę, ale autor nie pojawił się na rozprawie, by zeznawać, a ostatecznie dowód z zeznań tego świadka został cofnięty przez Onet – wyjaśniła Brzozowska.


Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pełnomocnika WHWG sąd zdecydował, że „Onet musi sprostować informacje, które pojawiły się w tekście m.in. że PFN zapłaciła firmie WHWG zaliczkę w kwocie 135 tys. dolarów, że PFN zapłaciła 2,6 mln dolarów jako honorarium dla WHWG, że PFN wydała dla firmy WHWG 5,5 mln dolarów, że pieniądze trafiały do firmy Edelman, które – zdaniem Onet – nic nie robiła dla konsulatu, że firma WHWG wzięła pieniądze za stworzenie profili w mediach społecznościowych, że firma WHWG organizowała konferencję w Hudson Instytut za którą miała wziąć 80 tys. dolarów”.


Mec. Jerzy Pasieka, drugi pełnomocnik w sprawie przypomniał, „że z Onetem wygrała również – prawomocnie już – Anna Wellisz, opisywana w tekstach Onetu, w kontekście kontraktu z PFN”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej