RAPORT

Pogarda

Nietypowy przetarg w Nowym Sączu. Miasto sprzedaje… słupy oświetleniowe ze stadionu

Takie maszty oświetleniowe oferuje na sprzedaż Nowy Sącz (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Takie maszty oświetleniowe oferuje na sprzedaż Nowy Sącz (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

W ciągu najbliższych dni Nowy Sącz zamierza ogłosić przetarg na zakup zdemontowanych ze stadionu Sandencji… czterech słupów oświetleniowych. Ustalono już cenę minimalną – 1,3 mln złotych.

„Odrobię lekcję”. Iga Świątek podsumowuje Australian Open

„Nie był to dla mnie dobry wynik, ale odrobię lekcję” – wpisem w mediach społecznościowych Iga Świątek zamknęła rozdział dotyczący tegorocznego...

zobacz więcej

Oświetlenie na stadionie Sandecji zostało zamontowane w 2011 roku. Teraz obiekt jest w przebudowie, sztuczne światło zostanie ulokowane w koronie stadionu. W związku z tym stare maszty nie będą do niczego potrzebne, dlatego miasto zdecydowało się wystawić je na sprzedaż.


– Instalacje wymagają konserwacji. Do tego sama wymiana żarówek to koszt około 400 tysięcy złotych – mówi w rozmowie z „Gazetą Krakowską” wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.


Przebudowa stadionu Sandecji ciągnie się od 2017 roku. Wtedy nowosądeczanie po raz pierwszy w historii uzyskali awans do ekstraklasy. Nie mogli jednak rozgrywać meczów na własnym obiekcie, tylko w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów Niecieczy. 


Według zapewnień wyremontowany obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie tego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej