RAPORT

Pogarda

„Atak na dziennikarza, który ujawnił aferę pedofilską w PO”. Sakiewicz zawiadamia prokuraturę

Błażej Kmieciak (fot. PAP/Leszek Szymański)
Błażej Kmieciak (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Tomasz Sakiewicz – redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Błażeja Kmieciaka, przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii – przekazał portal Niezalezna.pl. Jak wyjaśniono, w dokumencie „jest mowa o tłumieniu krytyki prasowej i przekroczeniu uprawnień. Chodzi o atak na dziennikarza Tomasza Duklanowskiego, który niedawno opisał aferę pedofilską i przestępstwa popełnione przez działacza zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej”.

Pełnomocnik marszałka Geblewicza skazany za pedofilię. Ofiarami dzieci znanej parlamentarzystki

Krzysztof F., pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień, został prawomocnie skazany przez sąd na...

zobacz więcej

„(...) Zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przez Przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii Błażeja Kmieciaka wypełniających znamiona czynów penalizowanych w artykule 231 paragraf 1 w zbiegu z 33 i 34 Prawa Prasowego, polegających na niedopełnieniu obowiązku podjęcia przez wyżej wymienioną Komisję postępowania w sprawie Krzysztofa F., a ponadto przekroczeniu uprawnień polegającym na całkowicie nieuzasadnionym zawiadomieniu Rady Etyki Mediów o ujawnieniu przez Tomasza Duklanowskiego afery pedofilskiej, czym zmierzał do wymuszenia na tym pokrzywdzonym odstąpienia od wykonywania dalszych działań w tej sprawie” – cytuje portal zawiadomienie złożone przez Tomasza Sakiewicza. 


Naczelny „Gazety Polskiej” przypomniał, że 29 grudnia 2022 roku red. Duklanowski ujawnił w Radiu Szczecin, że Krzysztof F., który był pełnomocnikiem marszałka Geblewicza do spraw uzależnień, został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywania narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających.


Jak przypomniał portal Niezalezna.pl „na antenie Polsat News, Błażej Kmieciak, szef Państwowej Komisji ds. Pedofilii, stwierdził, że »gdy w trakcie czytania jestem w stanie w ciągu 15 sekund dotrzeć do personaliów dzieci, które były skrzywdzone (...) to taka forma informowania jest niewłaściwa i nieeetyczna i niegodziwa«.


Jak podano Kmieciak poinformował również, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii skierowała do Rady Etyki Mediów wniosek o zbadania sprawy. Tomasz Duklanowski broni się twierdząc, że nie podawał danych pokrzywdzonych.


Sakiewicz w zawiadomieniu do Prokuratury Krajowej ocenił, że „Błażej Kmieciak zamiast zastraszać niezależnego dziennikarza z zamiarem powstrzymania go od publikowania kolejnych materiałów o przestępcach pedofilskich, winien był podjąć w ramach sprawowanego urzędu wszelkie dostępne mu działania w sprawie ujawnionych przez dziennikarza przestępstw”.


W ocenie Sakiewicza działanie Kmieciaka było „zarówno rażącym przekroczeniem uprawnień, jak też oczywistym niedopełnieniem obowiązków działającego przecież jako przewodniczący Państwowej Komisji ds. Pedofilii, a nade wszystko próbą zastraszenia niezależnego dziennikarza tak, aby zaniechał on wykonywania swojej misji i obowiązków”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej