RAPORT

Pogarda

Grzegorz Braun wyrzucił do śmietnika choinkę . „Nie licowała z powagą sądu”

Braun znów budzi kontrowersje (fot. PAP/Mateusz Marek; Twitter/VladDyjan)
Braun znów budzi kontrowersje (fot. PAP/Mateusz Marek; Twitter/VladDyjan)

Najnowsze

Popularne

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun był w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Gdy zobaczył tam choinkę z symbolami UE, promocją lewicowych środowisk LGBT i hasłami sprzeciwiającymi się reformie wymiaru sprawiedliwości, wyrzucił drzewko do pobliskiego kosza.

Konfederacja chwali się antyukraińskim sukcesem. Duże zasięgi... sztucznie wykreowane

Politycy i sympatycy Konfederacji przez wiele dni promowali na Twitterze hasztag #StopUkrainizacjiPolski. Chwalili się nawet, pisząc: „Jest...

zobacz więcej

Na ręcznie malowanych bombkach sędziowie zamieścili hasła wspierające opozycję i krytykujące rząd, a także promujące lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe.


To nie spodobało się posłowi Konfederacji.Polityk skomentował sprawę na Twitterze: „Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji”.


Informacje, jakie pojawiają się w tej sprawie w sieci, są sprzeczne. Jeden z internautów zaznaczył, że gdy poseł próbował wyrzucić choinkę, został zatrzymany przez ochronę. Na niektórych zdjęciach widać jednak, że wiele bombek potłukło się po drodze, a sama choinka wylądowała w śmietniku tuż przed budynkiem sądu.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej