RAPORT

Pogarda

„Masowy terror bombowy”. Rzecznik KE o ostatnich atakach na Ukrainę

Ataki rakietowe to niestety codzienność Ukrainy (fot. Ximena Borrazas/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Ataki rakietowe to niestety codzienność Ukrainy (fot. Ximena Borrazas/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zmasowane ataki podkreślają ohydny i nieludzki charakter agresji Kremla – oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej ds. zagranicznych Peter Stano, komentując ostatnią falę ataków rakietowych na Ukrainę.

Alarm przeciwlotniczy na całej Ukrainie. Siły ukraińskie strąciły pierwsze pociski

Siły ukraińskie strąciły pewną liczbę rosyjskich pocisków rakietowych odpalonych w czwartek rano – poinformował Andrij Jermak, szef gabinetu...

zobacz więcej

„Ostatnia fala rosyjskich ataków rakiet i dronów po raz kolejny podkreśla ohydny, nieludzki charakter agresji Kremla wymierzonej w ukraińską ludność cywilną i infrastrukturę” – napisał Stano na Twitterze.


„Ten godny potępienia masowy terror bombowy musi się natychmiast skończyć. Zaangażowani w to zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – zapowiedział.


W ciągu minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów zginęło sześcioro mieszkańców obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy, a także po dwie osoby na Charkowszczyźnie i Chersońszczyźnie, na południu i północnym wschodzie kraju – poinformowały w piątek na Telegramie władze tych trzech ukraińskich regionów.

Zobacz także: Bachmut. Uchwycili moment uderzenia rosyjskich pocisków [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej