RAPORT

Pogarda

Gazeta pisze o „polskim obozie koncentracyjnym”, ambasada RP protestuje

Polska ambasada po raz kolejny musi prostować kłamstwa o obozach koncentracyjnych w Polsce (fot. Shutterstock/BONDART PHOTOGRAPHY)
Polska ambasada po raz kolejny musi prostować kłamstwa o obozach koncentracyjnych w Polsce (fot. Shutterstock/BONDART PHOTOGRAPHY)

Najnowsze

Popularne

Najbardziej poczytna belgijska gazeta „Het Laatste Nieuws” użyła w czwartek w artykule na swojej stronie internetowej sformułowania „polski obóz koncentracyjny” w odniesieniu do Auschwitz-Birkenau. „Skandaliczne” – zareagowała polska ambasada w Belgii.

Włoska gazeta o „polskim obozie koncentracyjnym”. Musiała interweniować ambasada

Po raz kolejny ambasada RP we Włoszech podjęła skuteczną interwencję w lokalnych mediach w sprawie określenia „polski obóz”, jakie pojawiło się w...

zobacz więcej

Artykuł zamieszczony przez „HLN ”dotyczył obchodów 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego, na których – jak podał dziennik – nie będą mile widziani rosyjscy delegaci. Wynika to z rosyjskiej wojny prowadzonej na Ukrainie. Gazeta użyła wyrażenia „polski obóz koncentracyjny”.


Zobacz także: Pamięć o ofiarach Holocaustu. Uroczystości w rocznicę wyzwolenia Auschwitz


„»HLN« – to skandaliczne. Auschwitz-Birkenau był niemieckim obozem koncentracyjnym. W okupowanej Polsce były wyłącznie niemieckie obozy. Nazistowskie Niemcy zbudowały i obsługiwały te obozy koncentracyjne. Poprawcie niewłaściwe sformułowanie” –zwróciła się ambasada RP w Belgii do dziennika na Twitterze w piątek.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej