RAPORT

Pogarda

Liczysz na zwrot podatku? NASK ostrzega: Uważaj na oszustów

Linki w rozsyłanych przez przestępców e-mailach prowadzą do fałszywych stron internetowych (fot. Shutterstock/fizkes)
Linki w rozsyłanych przez przestępców e-mailach prowadzą do fałszywych stron internetowych (fot. Shutterstock/fizkes)

Najnowsze

Popularne

Pojawił się nowy wariant kampanii phishingowej polegający na rozsyłaniu przez przestępców e-maili z linkami prowadzącymi do stron podszywających się pod portal Krajowej Administracji Skarbowej – podała w piątek Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Oszukał na 17 mln złotych. Deweloper trafi na siedem lat za kratki

Siedem lat pozbawienia wolności wymierzył Sąd Okręgowy w Krakowie Andrzejowi M., deweloperowi skazanemu za m.in. dopuszczanie się oszustw na szkodę...

zobacz więcej

Wydaje się on szczególnie niebezpieczny, bo dopasowuje się do okresu, w którym wielu Polaków rozlicza się z Krajową Administracją Skarbową – poinformował Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) NASK.


„Linki w rozsyłanych przez przestępców wiadomościach e-mailowych prowadzą do fałszywych stron internetowych naśladujących portal Krajowej Administracji Skarbowej” – ostrzega NASK.


„Zarówno w wiadomości e-mailowej, jak i później na fałszywej stronie potencjalna ofiara otrzymuje pozytywne informacje o możliwości odebrania zwrotu podatkowego. W rzeczywistości przestępcy wyłudzają dane, które mogą zostać później wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary” – zwraca uwagę Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.


Zobacz także: Wynajmującym mieszkania biznes mniej się opłaci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej